„Větší kapacitu budou mít především dálkové spoje z Prahy na Moravu a Slovensko. Jedná se o rychlíky a expresy spojující hlavní město s Ostravskem, Veselím nad Moravou, Luhačovicemi, Vsetínem nebo Žilinou, které zastavují také ve stanici Zábřeh na Moravě a některé i v Mohelnici," informoval Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah.

Přestože České dráhy posílí většinu dálkových vlaků mezi Prahou a Moravou, upozorňují cestující, aby si místa včas rezervovali. V některých spojích totiž zbývá už jen několik volných míst k sezení.

Dopravce kvůli očekávanému zvýšenému zájmu cestujících posílí služby v pokladnách. „Přesto se ve větších stanicích mohou tvořit fronty. Pokud chtějí cestující předejít čekání, je možné si jízdenky zakoupit v eShopu Českých drah na adrese www.cd.cz/eshop. Nezbytná je k tomu platební karta, kterou je možné platit na internetu," doporučil Pošta.

Novinkou je možnost zakoupit si jízdenku i přímo z mobilního telefonu prostřednictvím mobilní verze eShopu na adrese http://m.cd.cz.

Jízdenky je možné koupit také po telefonu v Kontaktním centru Českých drah na čísle 840 112 113, které je dostupné nonstop ve třech světových jazycích. Postup je obdobný jako při nákupu po internetu. Platí se platební kartou a cestující si může vybrat, zda si jízdenku vyzvedne v pokladně na nádraží nebo mu ji operátor odešle e-mailem.