Zpěvníky koled si můžete stáhnout ZDE

Na Šumpersku a Jesenicku se ke společnému zpívání sejdou lidé na šestnácti místech (viz. níže).

Na náměstí Míru v Šumperku, kde se konají adventní trhy, si lidé mohou zazpívat společně s herci šumperského divadla, kteří se k akci Česko zpívá koledy připojují pravidelně. Zazní nejkrásnější vánoční písně.

Ke sboru se na pódiu přidá také redakce Šumperského a jesenického deníku. 

Kde se bude na Šumpersku a Jesenicku společně koledovat

středa 11. 12. 2019 v 18:00 

Lesnice

Stará Červená Voda

Masarykovo náměstí, Zábřeh

Kostel sv. Martina, Rohle

Náměstí Míru v Šumperku

Velké Losiny

Náměstí Svobody, Mohelnice

Chromeč 69

Skorošice

Náměstí Míru, Úsov

Rovensko 120

Smetanova 52, Zábřeh

Moravičany

Masarykovo náměstí v Jeseníku

Rapotín

Zlaté Hory

Mapu se všemi místy najdete ZDE

MINUTA TICHA S ohledem na včerejší tragédii v Ostravě chceme vyzvat všechny z vás, kteří si s námi přijdete zazpívat koledy, abyste spolu s námi aspoň okamžikem ticha uctili památku obětí v ostravské nemocnici. Připojte se k nám a pošleme před samotným zpíváním tichou podporu všem, kterých se dotkla tragédie v Moravskoslezském kraji. 

Připojil se i Řím či Madrid

V loňském roce se koledy zpívaly na více než osmi stech místech v naší vlasti, ale i v několika městech v zahraničí. Připojili se například Češi žijící v Římě, Instanbulu, Mnichovu nebo v Madridu. Celkově si tak s Deníkem zazpívalo koledy ve stejný moment přes 130 tisíc lidí. V Olomouckém kraji jsou i letos přihlášeny desítky míst.

„Česko zpívá koledy je největší spontánní vánoční akce v naší republice. Letos se ve všech krajích naší země koná už podeváté. Pořádá ji Deník z vydavatelství Vltava Labe Media. Na náměstích, na návsích i na řadě jiných míst se opět sejdou tisíce lidí, aby si společně zazpívali koledy,“ říká Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku.