„Byli jsme hodně nervózní. Matěj byl mezi dvěma nejlepšími, vyhlášení protahovali, dlouho bylo ticho. Jsme ale maximálně spokojeni. S takovým umístěním jsme ani nepočítali. Matěj si tam jel zahrát a z osmi finalistů byl druhý,“ podělila se o své pocity po návratu z Bratislavy, kde se finálový večer natáčel, Matějova maminka Kateřina.

Dvanáctiletý školák z Mohelnice se koncertování věnuje zhruba tři roky. V kapele hraje se svým tátou a jeho dvěma kamarády. Jeho talent je nesporný. Loni v květnu vyhrál pěveckou soutěž Hlas Česka, Moravy a Slezska.

Velké televizní soutěže, jako je Česko Slovensko má talent, se účastnil poprvé. Jeho postup byl přitom rychlý. „Na červnovém castingu v Incheba Expo Aréně v Bratislavě hrál skladbu Englishman in New York od Stinga. Od Štěpána Kozuba dostal zlatý bzučák, který ho přenesl rovnou do finále. Všichni byli nadšeni, ve stoje tleskala celá aréna i porota,“ popsala Kateřina Plšková.

Matěje Plška čeká příští rok řada koncertů s kapelou Mirai, s níž loni vystoupil před vyprodanou O2 arénou.

Matěj Plšek na Mohelnickém talentu 2022:

Matěj Plšek na Mohelnickém talentu 2022 | Video: Deník/Petr Krňávek

„Máme obrovskou radost, protože pojede jako support (podpora, pozn. red.) celé tour s kapelou Mirai. Bude to čtrnáct koncertů v rámci jejich Summer Festu, každý víkend bude mít koncerty po celé republice. A k tomu ještě Bezva fest, to je pět obrovských festivalů v květnu a červnu,“ nastínila Matějovy plány na příští rok Kateřina Plšková.