Společnost ze Starého Města spolupracuje s polárním týmem už třetí sezonu. Kromě obvyklé zásoby různých druhů mouky, těstovin, müsli, ovesných kaši a polotovarů rozšířila letošní dodávku o luštěniny, oleje, sladidla a koření.

„Těší nás, že si polárníci oblíbili naše produkty natolik, že se jejich zásoba rok od roku zvyšuje. Hitem jídelníčku polárníků je čerstvý chléb upečený ze špaldové mouky a špaldové knedlíky," prozradila Barbora Hernychová z firmy Pro-bio.

Vědecká expedice Masarykovy univerzity se na ledový kontinent vydala již podeváté. Patnáctičlenný tým odborníků a techniků vedený Pavlem Kaplerem vyrazil z Brna na 29. prosince. Na antarktidskou stanici Johanna Gregora Mendela dorazil 6. ledna.

Těžištěm výzkumu českých vědců je dlouhodobý meteorologický a biologický monitoring. Jeho součástí je sledování ledovců a primitivních forem života ve sladkovodních jezerech a v moři. I letos se vědci zaměří na nová témata a pokusí se přijít s překvapivými objevy.

„Zkoumání tak bude mimo věčně zmrzlou půdu podroben například i trus ptáků, ve kterém budou vědci hledat arboviry způsobující mimo jiné nebezpečné choroby," uvedla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

V plánu jsou také odběry krve tučňáků z důvodu analýzy genové rozmanitosti jejich ohrožených populací, ale i odběr krve všech členů výpravy, u nichž budou sledovány imunitní parametry související s pobytem v extrémních podmínkách. Vědci budou zkoumat též odolnost průmyslových polymerů vůči UV záření.

Česká vědecká stanice Johanna Gregora Mendela byla na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě vybudována v letech 2004 až 2006. V provozu je jako letní stanice od roku 2007, výzkumníci zde pobývají v obdobích leden až březen. Stanici vlastní a provozuje Masarykova univerzita, její provoz a údržbu hradí ministerstvo školství.