V tyto dny nepojedou vlaky mezi železničními stanicemi Šumperk a Libina, a to vždy v době od 8.10 hodin do půl jedné odpoledne. Důvodem jsou práce na montáži trolejového vedení, které souvisejí s elektrifikací trati Zábřeh – Šumperk.

Cestující budou po dobu konání výluky mezi Šumperkem a Libinou přepravovat náhradní autobusy. V Šumperku budou autobusy přistaveny vpravo před nádražní budovou na zastávce městské hromadné dopravy.

Ve čtvrtek 23. dubna a od úterý 28. dubna do čtvrtku 30. března se z důvodu stavebních prací konají výluky také na trati Železnice Desná, a to v úseku Šumperk – Vikýřovice.

Výluka začíná vždy v 8.35 hodin po příjezdu vlaku 13759 z Petrova nad Desnou do Vikýřovic a končí ve 12.50 hodin před odjezdem vlaku 13767 z Petrova nad Desnou do Šumperka.

Po celou dobu výluky bude mezi Šumperkem a Vikýřovicemi jezdit náhradní autobusová doprava, v zastávce Vikýřovice se bude přestupovat z a na vlak. Zastávky náhradní autobusové dopravy jsou umístěny v Šumperku před výpravní budovou vpravo u nejvzdálenějšího ostrůvku MHD (nezaměňovat s autobusy ČD do Libiny), ve Vikýřovicích U Penzionu na zastávce autobusů na rohu křižovatky a ve Vikýřovicích na zastávce autobusů poblíž vlakové zastávky.

Jízdenky Železnice Desná platí i v náhradní autobusové dopravě.