V pondělí 13. září začne nepřetržitá výluka traťové koleje na soukromé Železnici Desná mezi stanicemi Šumperk a Petrov nad Desnou. Důvodem výluky jsou práce na trati.

Výluka začne v pondělí v 8.07 hod. po příjezdu vlaku 13758 ze Šumperka do Petrova nad Desnou a potrvá až do pátku 17. září do 14.30 hodin. Vlak 13769 už pojede v celé trase do Šumperka

Po dobu výluky budou přepravovat cestující mezi Šumperkem a Petrovem nad Desnou náhradní autobusy. Zastávky autobusů s označením Železnice Desná budou umístěny v blízkosti vlakových zastávek.

V Šumperku budou autobusy přistaveny před nádražní budovou vpravo u prostředního nástupního ostrůvku. Ve Vikýřovicích - U Penzionu budou autobusy zastavovat na zastávce autobusů na rohu křižovatky, ve Vikýřovicích na zastávce u vlakové stanice, ve Vikýřovicích – Lesní na rohu ulic u prodejny potravin U Šemberů a v Petrově nad Desnou před nádražní budovou.

Jízdenky Železnice Desná platí i v náhradních autobusech.

Od pondělí 13. do středy 15. září budou také výluky na trati z Hanušovic do Jeseníku. Důvodem je údržba a oprava kolejí.

V pondělí nepojedou vlaky v době od 7.15 do 17.15 hod. mezi stanicemi Jeseník a Ostružná. V úterý 14. září bude výluka mezi stanicemi Jeseník a Horní Lipová, a to v době od sedmi do 16.55 hodin. Ve středu 15. září nepojedou vlaky mezi Jeseníkem a Lipovou-lázněmi v době od sedmi do sedmnácti hodin.

Všechny vlaky budou v uvedených úsecích a časech nahrazeny autobusy. Výjimkou je osobní vlak 3606, který bude v pondělí nahrazen autobusy v úseku Horní Lipová – Ostružná a v úterý v úseku Lipová-lázně – Horní Lipová. Po všechny tři dny budou muset cestující v osobním vlaku 3614 mimořádně přestupovat v Jeseníku do jiné soupravy.

Náhradní autobusy zastavují v Ostružné, Horní Lipové, Lipové-lázních a Jeseníku před nádražní budovou, v Ramzové na hlavní silnici na autobusové zastávce Ostružná, Ramzová, hotel Horská chata (u hotelu Neubauer) a v Lipové-lázních zastávce na hlavní silnici na autobusové zastávce Selská světnička.