V pondělí a v úterý bude výluka mezi oběma městy v době od 8.30 do 14.45 hodin.

Dopravu budou zajišťovat tři linky náhradních autobusů podle speciálního výlukového jízdního řádu, který lze najít na internetu nebo ve stanicích na trase.

„Linka R bude nahrazovat rychlíky a pojede ze Šumperku do Zábřehu, kde je zajištěn přestup na vlak, a opačně. Linka A bude zastávkový spoj, jenž bude zajíždět do všech stanic a zastávek na trase. Linka P budou přímé spoje. Ty pojedou bez zastavení ze Šumperku do Zábřehu a opačně. Upozorňujeme cestující, že náhradní autobusy jedou v odlišných časech oproti jízdnímu řádu vlaků," sdělila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Spěšné vlaky z Jeseníku do Zábřehu a opačně nahradí autobusy v celé trase.

Výlukový jízdní řád pro trať ze Zábřehu do Šumperku, který platí v pondělí 21. a v úterý 22. listopadu vždy od 8.30 do 14.45 hodinZdroj: České dráhy

Ve středu bude výluka už jen mezi Šumperkem a Bludovem, a to od 8.50 do 14.10 hodin. Všechny vlaky nahradí mezi oběma stanicemi autobusy. Výjimkou jsou osobní vlaky 13011, 13012 a 13013, místo nichž pojede náhradní doprava až do Zábřehu a zpět.

V pondělí 21. listopadu bude zároveň výluka také na Železnici Desná mezi Velkými Losinami a Kouty nad Desnou. Začne tři minuty po sedmé ráno a skončí osm minut po třetí odpoledne. Náhradní autobusy budou označené ŽD výluka a zastaví zpravidla v blízkosti vlakových zastávek.

V sobotu 26. listopadu pak bude výluka na trati ze Šumperku do Olomouce přes Uničov. Vlaky nepojedou od půl deváté ráno do půl páté odpoledne mezi Uničovem a Šternbe