Lidé jsou rozhořčení, ale ČSAD Ostrava, která je majitelem pozemku, je k potřebám cestujících hluchá a slepá.

„Je to katastrofa, není si kde sednout, kde se schovat. Dostat se na nástupiště s kočárkem, to je zážitek. Prostor je stísněný a lidí je stejně. Do toho jezdí autobusy, vysedají z nich lidi. Je hodně nebezpečné motat se mezi autobusy. Nejvíc se bojím zimy, kde nakrmím dítě,“ posteskla si Blažena Kopecká z Lipové – lázní.

„Tohle je nehoráznost. Jak to, že nejsou zabezpečené alespoň malé přístřešky a lavičky? Do Jeseníku přijíždí staří lidé k lékaři, stovky dětí do škol a prostor je velice stísněný. Nástupiště je úzké a kolem jsou kaluže a bláto. To je příšerné,“ zlobí se Lýdie Maňurová z Vidnavy.

Odpovědnost za komfort cestujících patří společnosti ČSAD Ostrava, která je majitelem pozemku. Parcelu koupilo před lety za symbolickou korunu od města Jeseníku. Veškerá snaha o kontaktování ČSAD je marná. Deník se několikrát pokoušel spojit s ředitelem ČSAD Ostrava Tomášem Vrátným ještě před zahájením stavby supermarketu. Pokaždé marně.

„Pošlete dotaz e-mailem a pan ředitel vám odpoví,“ reagovala sekretářka ředitele Vrátného. Ten ale nereagoval ani na e-maily.

Stejně dopadl i starosta Jeseníku Petr Procházka, když se pokoušel po stížnostech cestujících řešit situaci.

„Měl jsem snahu. Poslal jsem řediteli dopis a žádnou kloudnou odpověď jsem nedostal,“ řekl starosta Jeseníku Petr Procházka (ODS).

Cestující jsou rozhořčení ignorací ČSAD Ostrava a ostrá slova mají i na adresu města. Zastupitelé města odsouhlasili prodej parcely a dali zelenou i stavbě dalšího supermarketu.

„Jeseník je trojkovým městem, takže mu patří starost nejen o obyvatele města. To nenajde aspoň pár korun na provizorní přístřeší? Starosta Procházka sliboval, že se bude starat o blaho lidí. On je představitel trojkového města, tak na co tam je? Ale on si jezdí autem, tak jej naše problémy netrápí. Ať si ale zkusí v dopravní špičce a v kalamitě cestovat autobusem tři dny a jsem zvědavá, jak se mu to bude líbit“ netajila rozhořčení nad situací na nádraží Lýdie Maňurová.

Starosta Jeseníku Petr Procházka ale říká: „Je to věc, do které nemáme jak vstoupit, můžeme ji jen kritizovat. Je to pozemek ČSAD. Mohu jim napsat dopis, ale to je vše,“ ohradil se Procházka.