Festival Město čte knihu už vystřídal několik prostorů. Četlo se v divadle, v městské knihovně, ve vestibulu kina, v G klubu a v neděli v klášterním kostele. Dnes přebírá štafetu Komín, druhé sídlo domu dětí Vily Doris, kde se o čtení Suchého povídek postarají členové Divadelního studia D 123. Hrát bude Gracioso kvintet.

„Jsme rádi, že se vytvořila skupina pravidelných návštěvníků, kteří nechybějí na žádném večeru. A každý díl festivalu má neopakovatelnou atmosféru, do níž různí účinkující vždycky vnesou něco nového. Například od Motýlů dostali návštěvníci list s texty Suchého písniček, takže kdo chtěl, mohl zpívat s nimi,“ řekla ředitelka šumperské knihovny Zdeňka Daňková.

Zítra bude příležitost setkat se s Jiřím Suchým osobně. Součástí čtení ve Vlastivědném muzeu je totiž vernisáž výstavy jeho grafik a kreseb nazvané Obrázky. Večer na ni naváže představení Semaforu v divadle, které je ale už vyprodané. Na začátku čtvrtečního koncertu Vladimíra Mišíka a Michala Prokopa se odehraje závěr čtení, které bylo zakomponováno do festivalu Blues Alive. Podrobný program festivalu Město čte knihu najdete v informačním servisu na straně sedm.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika