Věci mohou dárci nosit do prostor bývalé knihovny vedle muzea, a to dnes a zítra od 9 do 17, v sobotu pak do dvanácti hodin „Sbírku jsme poprvé pořádali loni v říjnu a setkali jsme se s velmi štědrým zájmem veřejnosti. Lidé nám přinesli dvanáct tun věcí,“ řekl ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger.

Největší zájem je o letní a zimní oblečení a obuv, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, látky, peří, přikrývky, polštáře a deky, nádobí a skleničky. Charita přijímá pouze věci, které budou zabaleny do igelitových pytlů nebo kartonových krabic tak, aby se nepoškodily transportem.

„Krom praktické pomoci lidem v nouzi je sbírka také vhodnou příležitostí k ekologické likvidaci šatstva a látek, které by jinak skončily v komunálním odpadu,“ upozornil Jiří Karger. Konečným příjemcem věcí je Diakonie Broumov, která je schopná dále ekologicky zpracovat i již nenositelné šatstvo a starý textil. Dalším užitkem sbírky je tedy to, že na průmyslovém zpracování materiálu se podílejí lidé těžko zařaditelní do společnosti – propuštění z výkonu trestu a bez domova.