Na burze se představí přes 27 zaměstnavatelů, devět středních odborných a dvě vysoké školy. Všichni vystavovatelé mají vazbu na šumperský region.

„Akce je určená všem, kteří se na vstup na trh práce teprve připravují, ale také těm, kteří zvažují změnu profese či uvažují o vhodné rekvalifikaci. Prostřednictvím burzy chceme umožnit mladým lidem, jejich rodičům, kariérním poradcům i veřejnosti získání užitečných a praktických informací přímo od zaměstnavatelů a škol,“ shrnul ředitel Kontaktního pracoviště Úřadu práce České republiky v Šumperku Ivo Bartl.

Mladým lidem má burza pomoci v rozhodování, jaké vzdělání či profesi zvolit s ohledem na osobní předpoklady a budoucí uplatnění. Lidé, kteří hledají práci, zase dostanou šanci kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů.

Mnozí vystavovatelé burzu oživí exponáty nebo praktickými ukázkami. V rámci doprovodného programu Živá knihovna povolání se mladí lidé blíže seznámí s profesí technika robotizace, elektromechanika a zámečníka, hospodáře na levandulovém poli, cukrářky či zdravotní sestry.