V minulém týdnu hygienici v Olomouckém kraji zaznamenali mírný nárůst celkové nemocnosti akutními respiračními infekcemi včetně chřipky, a to o 7,2 procenta.

Celková nemocnost v regionu činila 1282 případů na 100 tisíc obyvatel, přičemž nejvyšší byla na Prostějovsku 1794.

Následovaly okresy Olomouc (1270), Přerov (1122) a Šumperk (1090). Nejklidněji bylo na Jesenicku s 1069 případy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

„Nejvyšší nemocnost byla zaznamenána ve věkové skupině dětí do pěti let, nejnižší ve věkové skupině nad 65 let,“ informovala mluvčí Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Markéta Koutná.

Ředitelka KHS Olomouc Lenka Pešáková na mobilním místě pro kontrolní odběry u Nových Zámků 19. března 2020
Tři roky od prvního covidu v kraji: Odešli zkušení odborníci, platy jsou stejné

V porovnání s předešlým týdnem evidují hygienici nárůst případů s klinickým obrazem chřipky, a to o více než 65 procent na 266 případů na 100 tisíc obyvatel.

„V aktuální chřipkové sezoně byl ke dni 10. března hlášený jeden závažný případ chřipky vyžadující intenzivní péči,“ sdělila mluvčí.

Nárůst byl také u covidu-19. Za sledované období bylo v Olomouckém kraji potvrzeno 417 nových případů, což je o 37 více než v předešlém týdnu.

Některé nemocnice v regionu přistoupily k omezení návštěv.

Platí v prostějovské nemocnici na interním oddělení B, v nemocnici ve Šternberku na standardním interním oddělení a JIP.

Od 9. března vyhlásila zákaz návštěv Fakultní nemocnice Olomouc na I. interní klinice – kardiologické. Naopak od středy 15. března vzhledem ke stabilizaci situace na Olomoucku zrušila nemocnice zákaz na oddělení dlouhodobé ošetřovatelské péče 48 II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické.