Lidová hudba se ozývala v ulicích města již od středy. Program festivalu nabídl posezení u cimbálu vystoupení dětských souborů, klání o nejlepší kotlíkový guláš a další vystoupení dvou desítek souborů. Na dvou hlavních pořadech v pátek a v sobotu v Pavlínině dvoře se postupně představily všichni hosté.

Diváci se zatajeným dechem sledovali tanec na chůdách francouzských kadetů, který je typický pro region Landes. V publikum zahučelo úžasem, když v závěru kadeti sundali jednu chůdu a předvedli tanec na jedné dřevěné noze, ze která nakonec seskočili na zem.

Exotiku přivezl umělecký soubor z čínské Šanghaje. V jeho středu byli výtvarníci, hudebníci na tradiční nástroje, bubeníci i tanečníci. Obrovský aplaus sklízeli také mladí tanečníci z Turecka, kteří předváděli boj muže proti muži a pestré vystoupení sličných Alžířanů.

Folklor své země představili také Portugalci, Srbové, Kypřané, Slováci i skvělé české soubory.

„Před pořadateli letošního ročníku opravdu smekám. Tak pestrý program v Šumperku už dlouho nebyl. V posledních letech úroveň festivalu tak trochu klesala. Ale letos se výběr souborů opravdu povedl. Přiznám se, že u mě byli jedničkou Francouzi na chůdách. Ti byli fakt skvělí,“ uvedla paní Anna ze Šumperku, která je pravidelnou návštěvnicí folklorního svátku.