„Dnešní slavnosti jsou největší letní akce, kterou v sezoně pořádáme. Je tu spousta atrakcí pro děti, skákací hrady, aquazorbing, projížďky na koni, pro seniory odpoledne s Duem Jamaha. Hlavním hostem letošních slavností je Pokáč,“ řekl provozovatel koupaliště Pavel Hegedüs.

Původně se na místě dnešního Vlčího dolu nacházel Petrovický rybník. Nápad vybudovat v místě koupaliště vznikl v padesátých letech 20. století.

Podívejte se na historické fotografie:

Fotogalerie: Historické fotografie areálu Vlčí důl a jeho výstavby

První práce začaly v roce 1953. Areál byl budován v rámci Akce Z. Bazén byl otevřen 13. července 1963.

„Naši předkové se mezi sebou domluvili, odpracovali tisíce brigádnických hodin a zdarma toto koupaliště vybudovali,“ poznamenal Pavel Hegedüs.

Vyhlášené místo širko daleko

Koupaliště je vyhlášené daleko za hranicemi Bludova. Osvěžit se sem jezdí obyvatelé okolních obcí, ale také měst Šumperka nebo Zábřehu.

„Zejména to, že koupaliště je bez vstupného, veřejnost láká hodně. I když máme nával, každý návštěvník si tu najde místo na plavání a položení deky. Koupaliště je na ploše osmi tisíc metrů čtverečních. Snažíme se také držet solidní ceny občerstvení. I to je důvod, proč nás lidé navštěvují,“ zauvažoval Pavel Hegedüs.

Podle některých návštěvníků je ve Vlčím dole čistší voda než na koupališti v Šumperku.

„Voda nám teče z lesního přítoku. Zastavujeme ji ve stavidle, kde prochází čištěním a do koupaliště ji pouštíme čistou. Máme tu velmi pečlivého správce, který bydlí tady v chatách. Když přijde bouřka nebo deště, i o půlnoci vyskočí ven, zastaví stavidlo a vodu nejprve pročistí,“ prozradil Pavel Hegedüs.