Součástí této akce byl také den otevřených dveří v azylovém domě, který ve zmíněném areálu provozuje Armáda spásy.

„V minulých letech jsme pořádali ukázkové akce integrovaného záchranného systému, které byly určeny spíše školám. Naší snahou je tuto problematiku více přiblížit dospělým, proto jsme tuto zábavně naučnou akci naplánovali na sobotu a na Luže a snažili jsme se, aby byl program zajímavý pro celé rodiny. Například z první pomoci mají děti znalosti často větší než jejich rodiče,“ vysvětlil šéf bezpečnostní rady šumperské radnice Jiří Skrbek.

Lidé se tak mohli seznámit s prací kynologického oddílu z jižní Moravy, který se specializuje na výcvik záchranářských psů. U stánku Státního zdravotnického ústavu si zase zájemci mohli nechat změřit tlak a vyslechnout si různá doporučení týkající se zdraví. Ukázky předvedli hasiči, děti si se zájmem prolézaly také vyprošťovací tank, který je připraven zasáhnout v případě živelné pohromy. Mnozí návštěvníci využili příležitosti a podnikli exkurzi do azylového domu pro muže.

„Den otevřených dveří jsme pořádali již loni, azylový dům si prošlo několik desítek lidí. Z jejich reakcí bylo patrné, že jsou příjemně překvapeni, patrně čekali něco jiného,“ řekla vedoucí azylového domu Armády spásy Taťána Pospíšilová.