Projekt naráží na nesouhlas obyvatel domů v ulici 28. října. Třípodlažní budova bývalého vojenského skladu a kanceláří ze sedmdesátých let se totiž tyčí těsně za nimi a má se zvýšit o jedno patro. Lidé protestují, že jejich domy to příliš zastíní. Své námitky uplatnili 24. dubna na veřejném projednání, které stavební úřad uspořádal přímo na místě.

„Záměr se nám líbí, využití pro domov seniorů je v pořádku, ale se zvýšením budovy nesouhlasíme. Stavba by narušila pohled z ulice, omezila nám výhled z oken a narušila naše soukromí, protože směrem k nám mají být na fasádě balkony. Měli byste budovy spíš rozšířit, a ne je hnát do výšky," znělo opakovaně od asi patnácti  lidí, kteří na jednání přišli.

„Chápu, že jakákoliv změna se sousedům nelíbí, ale je třeba pochopit, že areál není nafukovací. Musíme dodržet určitý počet lůžek, jinak dotaci nedostaneme. Musí tu být i parkoviště pro zaměstnance a návštěvy a také uzavřený park," řekl lidem jednatel Medistu Jiří Sedláček.

Firma se zabývá prodejem zdravotnického materiálu. V Zábřehu i v Šumperku má prodejny tohoto zboží, mimo jiné zásobuje i domovy důchodců.

Domov seniorů v zábřežských kasárnách má v projektu název Wolkerovy sady podle parku, s nímž sousedí. Sloužit má zejména pro lidi stižené Parkinsonovou či Alzheimerovou chorobou nebo demencí. Počet takto postižených seniorů roste geometrickou řadou a zařízení pro ně nejen v Zábřehu chybí. Nejbližší je v Jedlí.

Zábřežský domov má mít 156 lůžek v dvoulůžkových i jednolůžkových pokojích. Dnešní garáže by se proměnily v kuchyň a prádelnu, rehabilitační ambulanci, klub důchodců a kavárnu.

Ubytovací část má být v podlouhlé budově bývalých skladů, v sousedním menším objektu štábu a v nové stavbě, která oba domy spojí. Firma projekt už jednou předělala, z původně plánovaných dvou nových pater jedno ubrala. Lidem v okolí to ale nestačí.

„Pochopte, že není možné nechat areál prázdný a dívat se, jak se rozpadá. Domov seniorů je to neklidnější využití, jaké si umíte představit. Navíc by domov přinesl osmdesát nových pracovních míst pro zdravotnický personál, kuchařky a pomocné síly," řekl lidem Jiří Sedláček.

Zároveň upozornil, že pokud současný záměr padne, nezbude firmě, než hledat jinou variantu. „Řešením by pak bylo přestavět objekty na malometrážní sociální byty. Nikdo si přece nemůže myslet, že necháme areál ležet ladem," řekl Sedláček.

V případě sociálních bytů by časem mohlo hrozit, že by je obsadili i méně přizpůsobiví obyvatelé, s nimiž bývají potíže. Zastínění domů by ve srovnání s tím byl nicotný problém.

Areál zábřežských kasáren opustila armáda na podzim roku 1993. Hlavní budova, kde bývala kdysi průmyslová škola, připadla v roce 1995 jako historický majetek městu. Radnice dlouho hledala vhodné využití, nakonec dům v letech 2003 a 2004 přebudovala na byty. Zbytek chátrajícího areálu převzala Stavební obnova železnic a postupně ho pronajala či rozprodala.