Varianta, kterou představil veřejnosti minulý čtvrtek lidovec Pavel Doubrava s tím, že je podmíněna odstoupením Pavla Trhala z kandidátky Slovo občana Zábřeha, už zase neplatí. Zopakovala se stejná situace jako už několikrát za ty dva měsíce od voleb: někdo si souhlas s koalicí opět rozmyslel.

Momentálně má koalice podporu jen deseti lidí: vedle tří zastupitelů z KDU-ČSL a dvou z Volby pro město je to z ČSSD jen Karel Crhonek, dále dva zastupitelé ze SOZ a oba zastupitelé za Nezávislou volbu a ODS.

O váhání dvou sociálních demokratů, Pavla Pašty a Jana Drapáče, se vědělo už ve čtvrtek. Kdo ze tří zastupitelů ze SOZ dohodu zpochybnil, Doubrava nechtěl říci s tím, že v úterý večer se má konat další jednání, které možná v dohodě dospěje.

Čtvrté zasedání zastupitelstva začíná ve středu 8. prosince v 15 hodin v kině Retro a na programu je mimo jiné i rozpočet na příští rok. Podle Doubravy je finanční situace města katastrofální.

„Město srazil do kolen krytý bazén, jeho stavba vyčerpala všechny rezervní zdroje. Na rozvojové projekty nejsou v rozpočtu téměř žádné prostředky,“ řekl Pavel Doubrava.

Právě finanční situace bude podle něj hlavním problémem, který bude zastupitelstvo čtyři roky řešit.

Komunální volby 2010 Šumpersko a Jesenicko