Rodiče s kočárky vyrazí na vycházku

Loštice – Rodiče z Loštic a okolí vezmou v neděli 12. června své děti a kočárky a vyrazí na turistickou vycházku. Sraz účastníků Jarního loštického kočárkování je ve čtrnáct hodin u kašny na náměstí. Čtyři kilometry dlouhá trasa povede lehce sjízdnými nezpevněnými cestami. U studánky v zámeckém parku v Žádlovicích bude pro děti připravený malý program a pro všechny opékání špekáčků, které organizátoři zajistí. Předpokládaný návrat do Loštic je kolem osmnácté hodiny. V případě nepříznivého počasí organizátoři akci přesunou na jiný termín. 

Dětský den oslaví s myslivci

Pavlov – Na Myslivecký dětský den mohou v sobotu 11. června zavítat rodiče se svými ratolestmi do Pavlova u Mohelnice. Od deseti hodin budou na místním k hřišti k vidění ukázky sokolnictví, tanec border kolií nebo policejní technika a služební kynologie. Děti bude bavit šašek Viky a vyřádit se mohou na trampolíně, střelnici či skákacím hradu. Svůj informační stánek zde budou mít samozřejmě i pořádající myslivci. 

V Podolí tři dny nepůjde proud

Podolí – Bez elektrické energie se budou muset tři červnové dny obejít lidí v Podolí, místní části Mohelnice. Proud nepůjde v pondělí 13. a v úterý 28. června v západní části obce přibližně po rybníček. V úterý 21. června pak bude odstávka ve východní části vesnice, a to vždy od osmi do šestnácti hodin. Důvodem jsou nezbytné práce na zařízení distribuční soustavy. Společnost ČEZ upozorňuje, že i v době odstávky je nutné postupovat, jako by bylo zařízení pod napětím.

Kamenný kříž v Doubravici čeká restaurování

Moravičany – Radnici v Moravičanech se podařilo uspět s několika žádostmi o dotaci z Olomouckého kraje. Díky tomu se letos podaří zrestaurovat kamenný kříž na křižovatce v místní části Doubravice. Kraj tento počin podpoří přibližně čtyřiceti tisíci korunami, které uvolní z programu Obnovy staveb drobné architektury. Dalších devět tisíc pak získají moravičanští hasiči na doplnění vybavení. Sto třicet tisíc obec získá na výměnu krytiny na střeše mateřské školky.