Jeseník hledá svůj slogan

Jeseník – Kdo má tvůrčí mysl a chce získat pět tisíc korun, může se zapojit do soutěže, kterou vyhlásili jeseničtí radní. Město Jeseník v ní hledá svůj slogan.

Slogan by měl doplňovat logo města a měl by Jeseník stručně a výstižně charakterizovat. Lidé mohou své návrhy zasílat do konce března na adresu radnice nebo elektronicky na e-mail vera.janku@mujes.cz. Na obálku nebo do předmětu e-mailu je třeba napsat heslo soutěže „Slogan města Jeseník“. Dále musí soutěžící uvést své jméno a příjmení, bydliště, e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu.

Vítěz získá částku pět tisíc korun a jeho slogan bude zveřejněn na internetových stránkách města.

Jeseník má novou radní

Jeseník – Novou radní zvolili na svém posledním zasedání jeseničtí zastupitelé. Sociálnědemokratického radního Karola Chwistka, který na svou funkci rezignoval v polovině února, nahradila Soňa Fišerová. Ta byla doposud členkou výchovně vzdělávací komise a je zástupkyní ředitele na jesenické střední škole strojírenské a stavební.

Jeseničtí zastupitelé také definitivně schválili změny ve vedení města, které nastaly po odvolání Petra Procházky (ODS) z pozice místostarosty. Městská rada má namísto sedmi členů pět: dva za sociální demokracii, dva za Mladé pro Jeseník a jednoho člena za TOP09.

Městský parlament potvrdil i snížení počtu uvolněných zastupitelů ze tří na dva. Jsou jimi starostka Marie Fomiczewová (ČSSD) a místostarosta Libor Halas (Mladí pro Jeseník). Mezi ně zastupitelé rozdělili úkoly, které původně plnil první místostarosta. Marie Fomiczewová bude Jeseník zastupovat ve Sdružení měst a obcí Jesenicka a ve Sdružení cestovního ruchu Jeseníky, Libor Halas pak v Euroregionu Praděd a Sdružení obcí střední Moravy.

Zastupitelé rozdělovali peníze neziskovkám

Jeseník - Více než tři miliony korun rozdělili jeseničtí zastupitelé mezi neziskové organizace.

Ve sportovní oblasti získal nejvíce peněz na svou činnost fotbalový klub Jeseník, a to 400 tisíc korun. 290 tisíc putuje futsalovému klubu Gamaspol, 170 Fenix Ski Teamu, 150 Sdružení Pohybového studia Lenky Bachové a 130 tisíc jesenickým karatistům.

Z organizací, které se věnují sociálním službám, dostane nejvíce peněz na činnost Středisko pečovatelské služby Jeseník, a to bezmála 350 tisíc korun. Třemi sty tisíci město podpoří Společenství křesťanské pomoci Boétheia, celkem 165 tisíc získá na své aktivity občanské sdružení Darmoděj. Bezmála 130 tisíc pošle město javornické Charitě a 120 tisíc mateřskému centru Krteček.

Seniorům bude sloužit nový výtah

Javorník – Nový výtah bude sloužit od dubna obyvatelům Domova pro seniory v Javorníku. Oproti předchozímu zařízení, které mohlo naráz přepravovat jen čtyři lidi, bude moci nový výtah přepravovat i klienty upoutané na lůžko. Bude disponovat vlastním zdrojem elektřiny a při případném ohrožení bude možné obyvatele domova rychle evakuovat. Náklady na akci, které dosahují 7,5 milionu korun, zaplatí Olomoucký kraj.