V Černé Vodě opraví kulturní dům

Černá Voda – Novou podobu dostane kulturní dům v Černé Vodě. Pracovníci stavební firmy zateplí fasádu a stropy budovy, vymění okna, dveře, kotle a celou otopnou soustavu. Zakázku ve výběrovém řízení získala firma VHH Thermont z Troubelic u Uničova. Zrealizuje ji za bezmála pět milionů korun.

V části Jeseníku nepůjde elektřina

Jeseník – Celkem čtyři dny nepůjde obyvatelům části Jeseníku elektřina. Výpadek se týká místní části Bukovice, konkrétně ulic U Sokolovny, Na Zahrádkách, Na Středisku, Mlýnská a větší části ulice Šumperská. Proud odběratelům nepůjde 31. října a dále 7., 12. a 14. listopadu vždy od 7.30 do 16.30 hodin.

Do aukce energií se zapojily desítky lidí

Jeseník – Pětapadesát zájemců se v Jeseníku přihlásilo do elektronické aukce energií. Domácnosti i firmy díky ní mohou ušetřit významné částky za elektřinu a plyn. Aukci organizuje soukromá firma se souhlasem města. Kolik přesně lidé ušetří, to se účastníci aukce dozví na přelomu října a listopadu.

Obyvatelé Bělé se dočkají chodníku

Bělá pod Pradědem – Obyvatelé Domašova, místní části Bělé pod Pradědem, se dočkají chodníku. Komunikaci pro pěší v horní části obce budují pracovníci stavební firmy podél frekventované silnice první třídy ze Šumperku do Jeseníku.

Zakázku získala společnost JR STaKR z Bruntálu. Práce vyjdou na zhruba 4,3 milionu korun. Výrazný díl z této částky pokryje dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.