Na hřišti v Moravičanech se konají Předadventní trhy

Moravičany – Nakoupit v předstihu vánoční dárky a nasát sváteční atmosféru budou moci ve středu 25. listopadu lidé v Moravičanech. Na tamním fotbalovém hřišti se od patnácti hodin konají Předadventní trhy.

K dostání bude dárkové zboží, výrobky z medu, sýry, perníky, povidla, patchwork, přírodní vazby, malovaná trička, šperky, knihy, keramika sladkosti, punč a horké nápoje i grilované dobroty. (mik)

V Dubicku si vyrobí vánoční dekorace a adventní věnce

Dubicko – Do vánoční dílny mohou ve čtvrtek 26. a v pátek 27. listopadu zavítat rodiče se svými dětmi do Základní a mateřské školy v Dubicku. Od patnácti do osmnácti hodin si budou moci po oba dny v pětici dílen ve škole vyrobit vlastní vánoční dekorace, ve školce bude tvořivá dílna. Ve školní jídelně se budou vyrábět adventní věnce, na něž je nutné si donést vlastní korpus a větvičky na zdobení, další ozdoby bude možné koupit na místě. (mik)

Na rychtě v Kosově zažijete Advent na vesnici

Kosov – Advent na vesnici mohou prožít všichni, kdo dorazí o nadcházejícím víkendu na rychtu v Kosově u Zábřehu. Těšit se mohou na výstavu adventních věnců, figurek z přírodních materiálů, paličkovaných krajek a pedigu. Sváteční atmosféru navodí vůně jehličí, vánočních perníčků, cukroví a punče. Během výstavy budou také vyhlášeni vítězové soutěže o nejlepší linecké cukroví. Otevřeno bude v sobotu 28. listopadu od třinácti do osmnácti hodin a v neděli 29. listopadu od devíti do osmnácti hodin. (mik)

Ve Zvoli zahraje úspěšné klavírní duo

Zvole – Koncert klavírního dua Pavly Markové a Johany Kolčavové oceněného na mnoha soutěžích doma i v zahraničí si budou moci v neděli 29. listopadu užít posluchači ve Zvoli. Na programu budou Slovanské tance Antonína Dvořáka, Fantazie f moll D940 Franze Schuberta a Vltava od Bedřicha Smetany.

Obě pianistky absolvovaly kroměřížskou konzervatoř a společně pak nastoupily na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Komorní hru studovaly u profesora Igora Ardaševa. Pochlubit se mohou vítězstvím na mezinárodních soutěžích Piano über Grenze v Karlových Varech, International Forum of Music Performance a Concorso Internazionale di Musica Pietro Argento v Itálii. Obě se také věnují pedagogické činnosti a vzdělávání mladých.

Koncert začíná v zasedací místnosti Obecního úřadu ve Zvoli v sedmnáct hodin. (mik)

Rovensko zve seniory na posezení

Rovensko – Posezení pro důchodce pořádá v sobotu 5. prosince kulturní výbor při Obecním úřadu v Rovensku. Místní senioři se sejdou v sedmnáct hodin v restauraci Na Křižovatce. K tanci a poslechu jim zahraje Ivan Zela. (mik)