Jindřichov má nové symboly

Jindřichov – Nový znak a vlajku má obec Jindřichov. Symboly mu udělila předsedkyně poslanecké sněmovny.

Znak tvoří modrý štít s vlnitou patou. Na modrém pozadí je vyobrazena stříbrná horní polovina palečného kola o pěti palcích. Tři z nich jsou  zakončené zlatými liliemi. V patě štítu se nachází modrý tlapatý kříž.

List vlajky tvoří tři vodorovné pruhy. V nejširším, modrém pruhu se nachází horní polovina palečného kola o pěti palcích. Tři z nich jsou zakončené žlutými liliemi.

Sníh ze silnic do Přemyslova a Nemile v zimě uklidí kraj

Loučná nad Desnou, Nemile – O zimní údržbu silnice z Loučné nad Desnou do místní osady Přemyslov se od letošního roku nově postará kraj. Cesta spojuje silnici první třídy s významným lyžařským areálem. Komunikaci dosud udržoval majitel střediska.

Kraj bude také nově uklízet od sněhu a posypávat i cestu ze Zábřehu do Nemile, která vede kolem železniční trati.

V Olomouckém kraji je 3094 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Letos v zimě nebudou cestáři odstraňovat sníh a náledí na 204 kilometrech těchto komunikací, což představuje necelých sedm procent z celkové délky krajských cest.

V Rapotíně se uskuteční bazar oděvů a potřeb pro děti

Rapotín – Kdo má doma nepotřebné, ale ještě použitelné oblečení pro děti či dospělé, sportovní potřeby, hračky nebo potřeby pro malé děti, může se účastnit bazaru v Rapotíně. Akce se uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. září ve zdejším kulturním domě.

Organizátoři bazaru budou věci označené lístkem s cenou, pořadovým číslem a iniciály jména prodejce přijímat v pátek od 9 do 12 hodin. Prodej se uskuteční v pátek od 13 do 17 a v sobotu od 9 do 12 hodin. Neprodané věci budou organizátoři vydávat od 12 do 14 hodin.

Patnáct procent z ceny prodané věci připadne rodinnému centru Vikýrek. To je použije na nákup pomůcek a hraček do centra. Prodejní místa je nutné si rezervovat na e-mailu leona.pekarova@gmail.com.

Vikýřovičtí hasiči hledají dorost

Vikýřovice – Sbor dobrovolných hasičů ve Vikýřovicích má zájem o děti od čtyř do třinácti let. V kroužku mladých hasičů vedoucí učí děti vázat uzly, požární útoky, zdravovědu a orientaci v přírodě s mapou. V zimě děti hrají hry a trénují v tělocvičně. Soutěže bývají dvakrát do měsíce vždy v sobotu.

Mladí hasiči se ve Vikýřovicích schází každou středu v 16.30 hodin, zájemci se mohou hlásit do listopadu. Více informací se zájemci dozví u Vojtěcha Stejskala na telefonu 721 766 670.

Silnice ve Vikýřovicích dostanou nový asfalt

Vikýřovice – Nový povrch a osvětlení získají ulice Potoční a Sportovní ve Vikýřovicích. Zakázku za jeden milion 165 tisíc korun získala zábřežská společnost Ekozis. Dílo má být hotovo do konce října letošního roku.

Z branenského fojtství bude muzeum

Branná – Historický objekt fojtství v Branné dostane nové využití. Budovu ze 16. století chce její majitel obnovit a následně ji využít jako lokální dobové muzeum. Na záměr získala firma Georgius Denator bezmála sedmimilionovou dotaci.

Fojtství je jednou z dominant Branné. Bylo postaveno jako sídlo správce panství. V 17. století bylo zvýšeno o jedno podlaží, zvonové patro pochází pravděpodobně z devatenáctého století. Na konci 60. let minulého století bylo fojtství přestavěno na mateřskou školu. Ta však byla zrušena, poté byla budova prázdná. V současnosti je nepřístupná.