Šumperk bude mít nové ulice

Šumperk – Pojmenování nových ulic v Šumperku schválí zastupitelé. Nacházet se budou v nových obytných čtvrtích v Temenici v lokalitě Skalka. Čtyři ulice ponesou názvy Dánská, Švédská, Norská a Islandská. To koresponduje s názvy přilehlých míst, jejichž jména jsou rovněž odvozena od evropských států. Další dvě nové ulice vzniknou u výjezdu směrem na Hrabenov, budou se jmenovat Estonská a Litevská.

„Nové názvy jsou jednoduché a snadno zapamatovatelné, z tohoto důvodu není například ideální oficiální název ulice J. z Poděbrad nebo Dr. E. Beneše, řada lidí neví, jak to má přesně napsat," konstatoval tajemník šumperské radnice Petr Holub.

Město hledá firmu na údržbu komunikací

Šumperk – Velkou veřejnou zakázkou na údržbu městských komunikací vypisují Podniky města Šumperka. Kromě zimní údržby by firma měla provádět také úklid a drobné opravy cest a chodníků, to vše šumperskou radnici ročně přijde na desítky milionů korun. Firma, která v soutěži nabídne nejnižší cenu, by měla mít s městskou organizací Podniky města Šumperka  smlouvu od dubna 2014 až do roku 2020.

Radnice pronajme bývalou Masarykovu školu

Šumperk – Prostory v budově bývalé Masarykovy školy v ulici 28. října hodlá pronajmout šumperská radnice. Do bývalé budovy se bude časem stěhovat městská knihovna, ale město zatím čeká na vhodný dotační titul. Přestavba interiéru totiž pohltí desítky milionů korun a radnice ji nechce financovat jen ze svého rozpočtu.

„V budově dočasně sídlilo státní zastupitelství, ale to se nyní stěhuje do původních rekonstruovaných prostor vedle soudu. Nechceme, aby objekt do doby opravy zůstal prázdný, proto hledáme nájemce," sdělil tajemník šumperské radnice Petr Holub.