Besedu Kruhy v obilí hostí knihovna

Libina - Místní knihovna Libina pořádá v úterý 28. února v 17 hodin přednášku na téma Kruhy v obilí. O tomto jevu bude mluvit historička, nezávislá badatelka a publicistka Tonička Plíšková, který vydala knihu Piktogramy v ČR, krásy agrosymbolů na Moravě. Součástí besedy bude i promítání snímků, k vidění bude i film a videa.

Poradí, jak zacházet s penězi

Postřelmov – Beseda, na které se návštěvníci mohou seznámit s tím, jak reklamovat, jak se bránit exekucím a na co si dát pozor při uzavírání obchodů s pouličními či podomními prodejci, se uskuteční v Kulturním domě Postřelmov v pondělí 5. března od 18.00 hod. Akci pořádá místní radnice spolu s Radou seniorů ČR jako příspěvek ke zvyšování finanční gramotnosti občanů a je určena široké veřejnosti. Besedy k těmto otázkám se uskuteční dle zájmu i v dalších obcích okresu Šumperk, například 27. března ve Velkých Losinách.

Akademický týden v Zábřehu

Zábřeh – Od 3. do 9. března proběhne v Zábřehu Akademický týden. Jeho součástí budou besedy na nejrůznější téma i koncerty. V sobotu 3. března akcie odstartuje v 18 hodin v Katolickém domě přednáška Vojtěcha Šustka Atentát na Heydricha a II. stanné právo na území tzv. protektorátu Čechy a Morava. Další den je na programu v 15.30 hodin v kostele sv. Barbory koncert sboru Carmen. V úterý 6. března bude veřejnost zvána opět do Katolického domu, od 18 hodin zde bude přednášet Ondřej Sikora na téma Zákon, svoboda, nesmrtelnost. V pátek 9. března proběhne ve stejných prostorách od 19 hodin setkání s cestovatelem Josefem Maradou, který bude vyprávět o svých zážitcích z cest po Burundi.

Ivo Šmoldas se stěhuje do Géčka

Šumperk – Beseda s básníkem, redaktorem, publicistou, moderátorem Ivo Šmoldasem, kterou Vila Doris plánuje na čtvrtek 8. března v 18 hodin, se stěhuje do větších prostor. Původně měl host cyklu přednášek Via Lucis besedovat ve Vila Doris v ulici 17. listopadu. Kvůli velkému zájmu se pořad přestěhuje jen o pár desítek metrů dál do prostor G klubu. Vstupenky i rezervace platí beze změny.

Na radnici přednáší šamanka

Libina – V obřadní síni obecního úřadu v Libině se v úterý 6. března od 17 hodin představí zajímavý host. Přednášku zde bude mít na pozvání místní knihovny mongolská šamanka Gantulgy Ganjuur. Hovořit bude na téma: O karmě a Vítězném dechu.