Mateřské školky v Šumperku pořádají zápis

Šumperk – V pondělí 26. a v úterý 27. března se bude konat zápis dětí do mateřských škol v Šumperku. Děti se budou zapisovat v Mateřské škole Pohádka v Nerudově ulici, v Mateřské škole Sluníčko v Evaldově ulici, ve Veselé školce v Prievidzské ulici, v Mateřské škole v Třebízského ulici a v logopedické mateřské školce při Schole Viva v Erbenově ulici. Rodiče dětí si musejí k zápisu přinést svůj občanský průkaz, rodný list dítěte a žádost, kterou si mohou už teď vyzvednout v jednotlivých školkách.

 Novém Malíně budou v sobotu dopoledne cvičit

Nový Malín – Dvě hodiny plné různých druhů cvičení čekají na zájemce v sobotu 24. března dopoledne v tělocvičně Základní školy v Novém Malíně. Od devíti do 9.40 hodin se bude cvičit dancejoga, od 9.50 do 10.20 hodin budou následovat overbally a od půl jedenácté do jedenácti přijde na řadu zumba. Zájemci mohou přijít i třeba jen na jednu lekci. S sebou by neměli zapomenout sportovní oblečení a obuv, ručník a něco k pití.

Kvůli revitalizaci centra Mohelnice se bude muset kácet

Mohelnice – Chystaná revitalizace historického centra Mohelnice se neobejde bez kácení zeleně. K zemi by mělo jít celkem dvanáct stromů – čtyři jasany, stejný počet bříz, tři lípy a jedna třešeň. Městští radní už odsouhlasili, že požádají příslušný orgán ochrany přírody, aby povolil skácení dřevin.

Rekonstrukce školy přijde město na 355 tisíc

Mohelnice – Přes tři sta pětapadesát tisíc korun vydá radnice v Mohelnici na rekonstrukci sociálního zařízení v Základní škole ve Vodní ulici. Cena díla vyplynula z výběrového řízení. Městští radní už odsouhlasili také uzavření smluv se třemi firmami, které práce provedou. Největší část z celkové sumy spolykají zednické a obkladačské práce, které přijdou na více než dvě stě tisíc.