Hřiště zaplní domácí zvířata

Rapotín – Hřiště tělovýchovné jednoty Jiskra Rapotín zaplní v pátek 23. a v sobotu 24. srpna domácí zvířata. Rapotínská základní organizace Českého svazu chovatelů zde pořádá okresní výstavu a místní soutěž mladých chovatelů. Výstavu mohou lidé navštívit v pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 17 hodin. Vstupné na akci je dobrovolné.

Petrovští se budou mít kde scházet

Petrov nad Desnou – Do rekonstrukce dosud nevyužité místnosti v prvním patře obecního úřadu se pustili v Petrově nad Desnou. Obec totiž nemá kromě malé zasedací místnosti na úřadě nebo v hasičské zbrojnici k dispozici větší prostory, kde by se mohly konat zasedání zastupitelstva, menší kulturní a společenské akce či různá setkání obyvatel Petrova.

Rekonstrukce se ujala šumperská firma Jokov. Obec na práce získala od Místní akční skupiny Šumperský venkov třísettisícovou dotaci. Aby ušetřila náklady, které nemohou být hrazeny dotace, využila samospráva pracovníky od úřadu práce pro vybourání původních poničených stěn a přípravu prostoru pro nástup firmy. Obec by v rekonstruované místnosti ráda již letos přivítala nově narozené občánky.

Centrum Losin změní podobu

Velké Losiny – Centrum Velkých Losin změní během následujícího roku svou podobu. Prostor mezi Knížecí vilou, zdravotním střediskem a domem služeb se změní v náměstí, které v obci chybí.

V centru Losin přibudou lavičky, zeleň, stojany na kola nebo vydlážděné pódium. Díky němu se zde budou moci konat kulturní a společenské akce. Proměny se dočká také Komenského ulice, která vede podél areálu lázní. Vznikne z ní obdoba lázeňské kolonády. Stavbaři na ní vybudují nový chodník a usadí lavičky.

Na akci měla obec již dříve přislíbenou desetimilionovou dotaci. Zakázku ve výběrovém řízení získala firma Strabag, která ji realizuje za třináct milionů korun bez DPH. Hotové dílo má odevzdat do konce května příštího roku.

V Loučné nepůjde dva dny elektřina

Loučná nad Desnou – Bez elektrické energie se budou muset na začátku září obejít lidé v Loučné nad Desnou. Proud nepůjde v téměř celé obci se sedmnácti stovkami obyvatel ve středu 4. a v pátek 6. září od 8 do 17 hodin. Jedinými lokalitami, kde bude elektřina fungovat, je část Koutů nad Desnou v okolí zdejšího lyžařského areálu a v chatové oblasti směrem k Červenohorskému sedlu. Důvodem odstávky jsou nezbytné práce na distribuční soustavě.