Na pouti ve Starém Městě vystoupí i Vladimír Hron

Staré Město/Hoštejn - Dvě tradiční velké poutě se chystají v posledním víkendu července k oslavě svátku svaté Anny - ochránkyně manželství, rodin a matek.

Pouť ve Starém Městě pod Sněžníkem bude tradičně třídenní. Začíná už v pátek 27. července podvečerní mší v kostele, pak lampionovým průvodem a kulturním programem na hlavním pódiu na náměstí. V sobotu dopoledne přivítá poutníky řemeslný jarmark, kejklíři a akrobati, odpoledne pak další zábavný program včetně vystoupení Vladimíra Hrona, které začíná v 15 hodin. V šest večer vystoupí komik a imitátor Václav Faltus, program uzavře ohňostroj. V neděli v 10 hodin zakončí pouť slavnostní mše a po ní koncert mládežnické dechové kapely z Veselí.

V Hoštejně se pouť koná v neděli 29. července. První poutní mše začíná v devět hodin a celebrovat

ji bude prezident Arcidiecézní charity Olomouc  Bohumír Vitásek. Druhá mše začíná v půl jedenácté a ve 14 hodin je na programu slavnostní požehnání.

V Hrabenově bude noční volejbal

Hrabenov - Noční volejbalový turnaj pod názve Memoriál Ladislava Kašpara pořádá první srpnovou sobotu Sokol Hrabenov.  pořádá  první srpnový víkend již 25. ročník nočního volejbalového turnaje. Zúčastnit se mohou družstva mužů a žen, nikoliv mixy. Startovné je 3tři sta korun za družstvo. Memoriál začne v sobotu 4. srpna v poledne na hřišti za školou, finálové zápasy by se měly odehrát až kolem půlnoci. Během dne jsou pro účastníky připraveny dovednostní soutěže.  Po odehrání finále bude pokračovat volná zábava, přespolní mohou přespat v tělocvičně. Bližší informace získají zájemci na telefonním čísle 777 640 649 a na www.hrabenov.cz. Kontaktní mailová adresa je  sokol.hrabenov@gmail.com.

Malá Morava chystá druhé slavnosti

Malá Morava - Na fotbalovém hřišti v osadě Podlesí se druhou srpnovou sobotu odehraje druhý ročník Malomoravských slavností. Program začne 11. srpna v půl druhé odpoledne verbováním švédských mušketýrů a pokračovat bude až do pozdních nočních hodin. Vystoupí v něm mimo jiné žongléři a sokolníci, chybět nebudou atrakce a soutěže pro děti, ale i tombola, ohňová show a ohňostroj. O hudební doprovod se postarají skupiny A.M.Úlet,  Morena Rock a Protector.

Podrobný program: 13:30    14:00 Švédští mušketýři - Veselé verbování, 14:00 - 14:30     Guliver – kouzlení, 14:30 - 14:50 Pohádka o pokladu, 14:50 - 15:30 Bořek Stavitel, 15:30 - 16:30  A.M.Úlet., 16:30 - 17:15 Provazochodec a žongléři, 17:15 - 17:45 Soutěže pro děti, 17:45 - 18:15 Pohádka o šenkýřce Kateřině, 18:15 - 18:30 Fakír a turecká tanečnice, 18:30 - 19:00 Švédští mušketýři – Dezertér, 19:00 - 19:30 Sokolníci, 19:30 - 20:00 Alchymista Calligeri, 20:00 - 21:45 Morena rock, 21:45 - 22:00 Ohňová show, 22:00 - 22:08 Ohňostroj, od 22:30 do brzkých ranních hodin skupina Protector

Matky mohou využít přebalovací pult

Jeseník – Přebalovací pult mají k dispozici matky s malými dětmi v Jeseníku. Zařízení se nachází na ženských bezbariérových toaletách v přízemí obchodního centra Alkron na Masarykově náměstí. Do místnosti je možné vjet i s kočárkem.

Na chybějící přebalovací pult upozornili rodiče novorozenců v dotazníku, který vyplňují v návaznosti na vyplácení městského porodného. Rodiče navrhovali také nová místa, kde by mělo město nainstalovat herní prvky pro děti. V dotaznících upozorňovali například i na lokality, ve kterých by bylo třeba odstranit bariéry, které komplikují průjezd kočárkům.

Had z plastovek by se táhl z Jeseníku na konec Lipové

Jeseník, Supíkovice – Přes devět a půl kilometru dlouhého hada by vytvořily PET lahve, které odevzdaly děti z Jesenicka v ekologické soutěži Eko-hraní. Had by se táhl od jesenické radnice až na konec Lipové-lázní.

Školáci v soutěži celkem nasbírali bezmála devět set kilo plastových lahví a 27 a půl tisíce víček. Na prvních třech místech se umístily děti ze Základní školy Supíkovice, kterým se podařilo nasbírat bezmála devatenáct tisíc barevných víček. Soutěž pořádalo Středisko volného času Duha Jeseník spolu s technickými službami.

„Průměr," hodnotí zatím sezónu provozovatel koupaliště

Jeseník – Jako průměrný hodnotí dosavadní průběh letošní letní sezóny provozovatel jesenického koupaliště.

„Nejlepší léto bylo v roce 2006, kdy k 20. červenci navštívilo jesenické koupaliště skoro 14 tisíc lidí. Letos máme sedm tisíc oproti loňsku, kdy to bylo čtyři a půl," bilancuje vedoucí jesenického koupaliště Ladislav Kubelka sezóny za poslední roky.

Oproti srovnatelnému roku 2007 se koupališti citelně zvedly tržby, konkrétně o čtyřicet tisíc korun. Roli v tom hraje zvýšení cen vstupného. Letos za celodenní lístek zaplatí dospělí 60, děti 40 korun. Po 16. hodině je vstupenka výrazně levnější.

Balneopark usiluje o ocenění

Jeseník – O další ocenění bojuje jesenický balneopark. Unikátní vodní areál v Priessnitzových léčebných lázních se uchází o titul Park roku 2012. Pod názvem „Odkaz V. Priessnitze v česko-polském pohraničí" jej mohou lidé svým hlasem podpořit na webu http://www.szuz.cz.

V loňském roce se soutěže vyhlášené Svazem zakládání a údržby zeleně účastnilo sedm parků, letos je to už dvojnásobek.

Jesenický balneopark je v podstatě vodní zahradou, kterou prochází potok s řadou zastavení sloužících k hydroterapii a relaxaci. Svým pojetím navazuje na tradiční vodoléčebnou metodu Vincenze Priessnitze. V České republice nemá tento balneopark obdoby.