Zábřeh hledá referenta na sociální odbor

Zábřeh – Samostatného referenta na odbor sociálních věcí hledá radnice v Zábřehu. Požaduje mimo jiné minimálně vyšší odborné vzdělání sociálního či sociálně-právního směru, znalost právních norem nutných k výkonu povolání sociálního pracovníka, schopnost samostatného rozhodování, výborné komunikační a vyjednávací schopnosti a velmi dobrou češtinu a stylistiku. Výhodou je praxe v sociální oblasti a znalost cizího jazyka.

Zájemci mohou své přihlášky spolu se životopisem, výpisem z rejstříku trestů a ověřenou kopií dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání posílat až do 18. února na adresu Městský úřad Zábřeh, personální oddělení, Masarykovo náměstí 510/6, 789 01 Zábřeh.

Předpokládaný nástup je od 1. dubna. Bližší informace je možné najít na internetové stránce města nebo je poskytne personalistka úřadu Ilona Vařeková na telefonu 583 468 241, případně na e-mailu ilona.varekova@muzabreh.cz.

Sběrný dvůr sídlí na nové adrese

Mohelnice – Sběrný dvůr odpadů v Mohelnici sídlí na nové adrese. Občané ho nyní najdou v Družstevní ulici v areálu bývalé společnosti Esmo. Vjezd je naproti benzinové stanici společnosti Vena Trade. Otevřeno je každou středu a pátek od dvanácti do osmnácti hodin, v sobotu pak od osmi do čtrnácti hodin.

Lidé sem mohou nosit objemný odpad, který se nevejde do popelnic, jako je například starý nábytek, koberce, lina nebo matrace. Přivézt mohou i stavební suť, zeminu, pneumatiky, kompostovatelný odpad, vysloužilé elektrospotřebiče, akumulátory, zbytky barev, motorové oleje, různé chemikálie nebo nepotřebné léky.

Pro občany Mohelnice je uložení většiny odpadu ve sběrném dvoře zdarma. Poplatek se vybírá jen za pneumatiky od nákladních aut a traktorů a za uložení stavebního odpadu, jako je beton, cihly nebo střešní krytina. Naopak firmy musejí za uložení většiny odpadů zaplatit.

Bozeňov bude patřit Pstruhování

Dolní Bušínov – Oblíbené výletní místo mnoha Zábřežanů – rekreační středisko Bozeňov v místní části Dolním Bušínově – bude od pátku 25. do neděle 27. ledna patřit pstruhům. Milovníci dobrého jídla mohou v tyto dny zavítat do Restaurace Bozeňov, kde jim kuchaři připraví čerstvé pstruhy od místních dodavatelů podle tradičních receptů. Těšit se můžete například na pečeného pstruha s listovým špenátem přelitého jemnou mandlovou omáčkou nebo na pečeného pstruha s omáčkou ze žampionů a bylinkového másla. Restaurace bude po dobu konání Bozeňovského pstruhování otevřena od deseti do třiadvaceti hodin. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu gurmánů doporučují majitelé rezervaci na telefonu 731 620 768.

Pro bruslaře otevřeli ledovou plochu

Malá Morava – Milovníci bruslení z Malé Moravy a okolí mohou využít ledovou plochu, která je od tohoto týdne otevřena pro veřejnost u tamního obecního úřadu. Areál je osvětlený, takže se na něm dá bruslit i ve večerních hodinách.

Cena vody: v Šumperku průměr, v Jeseníku skoro nejméně

Šumperk, Jeseník – V Šumperku průměrně, v Jeseníku téměř nejméně v republice. Tolik platí lidé v našem regionu za vodu.

Server vodarenstvi.com porovnal ceny vody v letošním roce v 46 městech po celé České republice. Šumperk se s cenou 78,80 korun za vodné a stočné pohybuje ve středu žebříčku. Oproti loňsku zde voda zdražila o více než šest procent.

Naopak v Jeseníku je voda téměř nejlevnější ze všech srovnávaných měst. S cenou 64,86 korun zde za vodné a stočné lidé platí nejméně hned za obyvateli Trutnova, Horního Města a Litomyšle. Také zdražení oproti loňskému roku je v Jeseníku mírné – nedosahuje ani tří procent.

Tříkrálová sbírka vynesla přes 400 tisíc

Jesenicko – Bezmála 430 tisíc korun vykoledovali na začátku ledna skupinky Tří králů na Jesenicku. Tříkrálová sbírka v regionu letos vynesla o devět tisíc korun více než v minulém roce.

Po rozdělení výtěžku zůstane z vykoledované částky Charitě Javorník 279 tisíc korun. Tyto peníze použije na bezbariérové úpravy sociálních zařízení v Domově pokojného stáří svaté Hedviky ve Vidnavě.

„Letošní výsledky nám opět udělaly radost. Jménem Charity Javorník děkuji všem dárcům za důvěru a štědrost. Velké poděkování patří také koordinátorům sbírky a hlavně koledníkům, kteří přes letošní rozmary počasí navštěvovali domácnosti," sdělila ředitelka Charity Javorník Helena Paschkeová.

Pečovatelka roku působí v Jeseníku

Jeseník – Titul Pečovatelka roku 2012 získala Alena Vondrušková ze Střediska pečovatelské služby Jeseník. Ocenění si převzala v závěru loňského roku v Praze.

Profesi pečovatelky vykonává Alena Vondrušková šestnáct let. „Patří mezi naše dlouholeté pracovnice. Je obětavá, empatická, ale také kolegiální. Má smysl pro týmovou práci. Je skromná, nerada vyzdvihuje vlastní zásluhy," sdělila ředitelka Střediska pečovatelské služby Jeseník Jana Macková.

Čestné uznání z rukou Livie Klausové získala za dlouholetou a svědomitou práci i další pečovatelka z Jeseníku Jarmila Kozubalová.

Sdružení bodovalo s Nebelem

Jeseník – Alois Nebel opět bodoval. Tentokrát na veletrhu Regiontour, odkud si Sdružení cestovního ruchu Jeseníky odneslo třetí místo ve Velké ceně cestovního ruchu v kategorii Nejlepší turistický produkt. Úspěšným produktem se stal průvodce Jeseníky S Nebelem po Semmeringu.

Do soutěže Velká cena cestovního ruchu se přihlásilo 79 produktů a aktivit. V celkem šesti kategoriích bylo oceněno osmnáct z nich.