Jeseník ovládnou mafiáni

Jeseník – V jesenických ulicích budou hledat své oběti mafiáni. Nepůjde však o zločince, nýbrž o účastníky populární hry Mafie.

Hra se odehrává v městském prostředí v běžném denním životě. Na počátku organizátoři každému účastníkovi přidělí první oběť z okruhu jeho spoluhráčů. Podaří-li se hráči někoho ulovit, získává jeho oběť a jde po krku jí. Žádný účastník ale neví, kdo má na mušce jeho.

Mafia je nenásilná hra. Pachatel svou oběť „likviduje" lehkým dotykem rukou. Do zábavné aktivity se může zajit každý, kdo v Jeseníku tráví dostatek času, aby mohl lovit a být loven. Více informací najdou zájemci na webu jesenik.podsveti.cz, kde se mohou ke hře také přihlásit.

Vidnava chystá obnovu alejí

Vidnava – Obnovu trojice alejí chystá město Vidnava. Revitalizace se dočká alej vedoucí podél chodníku u místního hřiště a tenisových kurtů a také stromořadí u kina. V aleji vedoucí do Velké Kraše nahradí přestárlé kaštany mladé javory.

Obnova se má celkem dotknout 820 metrů stromořadí. Práce provede firma Grispo z Krnova. Ve výběrovém řízení zvítězila s cenou 709 tisíc korun bez DPH. Smlouvu s ní schválili na posledním zasedání vidnavští zastupitelé. Tři čtvrtiny nákladů má pokrýt dotace.

Do revitalizace by se měla firma pustit letos v říjnu, dokončit ji musí v květnu příštího roku.

Policisté učí děti správně přecházet silnici

Jesenicko – Jak správně a bezpečně přecházet silnici učí v prvním dubnovém týdnu školáky na Jesenicku policisté. Zapojili se do akce Zebra se za tebe nerozhlédne, která se v celé republice koná vždy v dubnu a v září již osmým rokem.

Policisté v tomto týdnu dohlíží na bezpečnosti dětí v okolí přechodů pro chodce, které se nacházejí v blízkosti škol. S přednáškou o bezpečnosti dopravy navštíví muži zákona i jednu ze škol v regionu.

Každý rok řeší policisté na Jesenicku několik dopravních nehod, jejichž účastníkem je malé dítě. „Ne, že by měly fatální následky, končí třeba jen lehčím zraněním. Ale například se stane, že se dítě vysmekne mamince z ruky a vběhne do cesty autu," řekla jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Hanušovice hledají strážníky

Hanušovice – Na bezpečnost v Hanušovicích bude od letošního července dohlížet dvojice městských policistů. Radnice proto vypsala výběrové řízení, ve kterém hledá strážníka a vedoucího městské policie.

Uchazeči musí být minimálně jednadvacetiletí středoškoláci s maturitou. Musí být bezúhonní, spolehliví, zdravotně, tělesně i duševně způsobilí. Musí vlastnit řidičský průkaz na osobní automobil a zbrojní průkaz skupiny D, který však lze doplnit dodatečně.

Další náležitosti a informace najdou zájemci v dokumentu vyvěšeném na webu města. Přihlášky musí uchazeči doručit do 14. dubna.

Lidem v údolí Desné nepůjde elektřina

Vikýřovice, Petrov nad Desnou – Části obyvatel Vikýřovic a Petrova nad Desnou nepůjde v pátek 11. dubna od 8 do 17 hodin elektřina. Odstávka se bude týkat lidí, kteří žijí na levém břehu řeky Desné, a to v úseku od ulice Luční ve Vikýřovicích až po silnici první třídy číslo 11 v Petrově.

Lidé mohou odkládat vysloužilé úsporky i na IPOSu

Jeseník – Vysloužilé úsporné žárovky nemají končit na skládce. Lidé v Jeseníku je mohou odevzdávat do sběrné nádoby, které se nachází ve vstupní hale budovy IPOS.

Úsporné žárovky obsahují malé množství rtuti, které je neškodné. Na skládkách jich ale končí každý rok tolik, že se celkové množství rtuti ve vyřazených světelných zdrojích pohybuje okolo 75 kilogramů. Pokud by se toto množství dostalo do přírody, mohlo by znečistit vodu v objemu pěti nádrží Lipno.

Komu se nechce šlapat do kopce k IPOSu, může nefunkční zářivky odevzdat do sběrných dvorů v ulici Lipovská či Otakara Březiny.