Policejní služebna ve Vidnavě bude fungovat jinak

Vidnava – Policejní služebna ve Vidnavě se přestěhovala. Z Mírového náměstí se přesunula do vedlejší ulice Radniční. Úřední den je zde nově stanovený na pátek od 7 do 15 hodin. Změny platí od 1. května.

Policisté upozorňují, že po celou uvedenou dobu nebudou na služebně fyzicky přítomni. Budou hlídkovat ve městě a jeho blízkém okolí. Pokud bude někdo z lidí chtít podat oznámení nebo podnět, bude si moci hlídku bezplatně přivolat prostřednictvím linky 158.

Lázně v Lipové přestály návrh na insolvenci

Lipová-lázně – Krajský soud v Ostravě odmítl insolvenční návrh na společnost Schroth, která vlastní uzavřené Lázně Dolní Lipová. Návrh podali bývalí zaměstnanci kvůli dlužným mzdám. Soud návrh odmítl, protože navrhovatelé podle něj neprokázali, že je společnost v úpadku.

Postup bývalých zaměstnanců nicméně umožnil úřadu práce, aby jim vyplatil dlužné mzdy. Úřad třicítce bývalých zaměstnancům uhradil celkem devět set tisíc korun.

Javorník ukáže lidem čističku

Javorník – Nedávnou zrekonstruovanou městskou čistírnu odpadních vod si budou moci prohlédnout obyvatelé Javorníku. Den otevřených dveří se koná 15. května. Akce začíná oficiálním zahájením v 11 hodin, areál bude přístupný až do páté hodiny večerní.

Rekonstrukce čistírny je nejnákladnější a technologicky nejnáročnější investicí města v posledních letech. Bez DPH stála 43 milionů korun, dotace pokryly bezmála tři čtvrtiny nákladů. Zařízení je nyní ve zkušebním provozu.

Hornolipovské lázně zahájí sezonu

Lipová-lázně – Lázně v Horní Lipové slavnostně zahájí sezonu. Akce je naplánována na sobotu 3. května na 13. hodinu u penzionu Kovárna. Kněz zde vysvětí vodu, pořadatelé slavnostně odemknou lázeňský potok a uskuteční se zde první letošní lázeňská otužilecká koupel.

Mobilní aplikace přiblíží kulturu ve městě

Jeseník – Novou aplikaci pro mobilní telefony připravují Městská kulturní zařízení (MKZ) Jeseník. Bude sloužit především turistům k informování o aktuálním kulturním programu, otvíracích dobách kulturních zařízení a zajímavostech, které je možné v Jeseníku vidět.

Za vývoj aplikace MKZ zaplatí zhruba čtyřicet tisíc korun, hotová by měla být do letošního léta. Ke stažení bude na stránkách města a MKZ.

V Losinách vznikne nové hřiště

Velké Losiny – Víceúčelové hřiště vznikne na sídlišti v ulici 1. máje ve Velkých Losinách. Umístěno bude na ploše mezi panelovými domy a garážemi.

Obec nyní musí vybrat firmu, která sportoviště s umělým povrchem postaví. Do práce by se měla pustit v květnu, hřiště by mělo sloužit veřejnosti už o prázdninách.

Předpokládaná cena stavby činí milion dvě stě tisíc korun. Příznivci sportu si na něm budou moci zahrát volejbal, nohejbal, malou kopanou nebo streetball.

Zaměstnanci pivovaru dostali za staré mobily snídani

Hanušovice – Čtyři desítky starých mobilních telefonů přinesli zaměstnanci hanušovického pivovaru do sbírky, kterou podnik zorganizoval. Za každý odevzdaný přístroj je čekala snídaně, kterou pro své spolupracovníky připravily zaměstnankyně oddělení odbytu.

Akcí Snídaně za mobil se pivovar zapojil do celostátního projektu Asekol. Jde o kolektivní systém zpětného odběru elektroodpadu. Jeho záměrem je další využití starých funkčních přístrojů nebo jejich ekologická likvidace v případě, že jsou již nepoužitelné.

Rapotín nabízí k prodeji starou budovu úřadu

Rapotín – Budovu obecního úřadu prodávají v Rapotíně. Většina prostor v ní zůstane prázdná poté, co se kanceláře úředníků přestěhují do nové úřadovny. Ta vzniká vedle kulturního domu ve středu Rapotína. Starou dvoupodlažní stavbu na ulici Družstevní nabízí obec za milion korun. Zájemci se mohou hlásit do konce května.