Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co se děje za humny, aneb krátké zprávy ze Šumperska a Jesenicka

Šumpersko, Jesenicko – Krátké zprávy ze Šumperska a Jesenicka.

23.8.2014 1
SDÍLEJ:

Po několikaleté přestávce letos radnice v Zábřehu znovu vydala ročenku města, která shrnuje všechny nejdůležitější informace o městě i událostech, jež se loni udály.Foto: MÚ Zábřeh

Lidé v Bratrušově se dočkají chodníku

Bratrušov – Nový chodník budují stavbaři v Bratrušově. Komunikace pro pěší vzniká podél frekventované hlavní silnice ze Šumperku do Hanušovic. Chodník přispěje k větší bezpečnosti chodců, ale i silničního provozu.

Na výstavbu chodníku se podařilo získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 3,8 milionu korun. Z vlastního rozpočtu obec zaplatí 2,7 milionu korun. Zakázku získala šumperská firma Sart.

Zábřeh po letech vydal ročenku města

Zábřeh – Zábřežská radnice se po několika letech rozhodla opět vydat ročenku města za předcházející rok. Občané v ní najdou například seznam členů zastupitelstva a rady města, komisí a výborů a mohou si také přečíst důležité informace o hospodaření města a jeho organizačních složek.

„Město chce tímto krokem zavést tradici, dát občanům možnost mít přehled o všech důležitých událostech, které se udály," vysvětlil starosta František John.

V ročence je zveřejněn také seznam všech školských zařízení, organizací poskytující registrované sociální a návazné služby, zdravotních organizací a zařízení na území města či seznam neziskových organizací.

Nechybějí ani informace o cestovním ruchu, Svazku obcí Mikroregionu Zábřežsko, o životním prostředí, dopravě, volbách nebo projektech, které město v uplynulém roce realizovalo. V závěru je podrobný přehled všech kulturních a sportovních akcí s obrazovou přílohou.

Tištěná verze bude k dostání zdarma od září v informačním centru, které sídlí v Domě kultury, a podatelnách městského úřadu. Elektronická podoba je již nyní ke zhlédnutí na oficiálních internetových stránkách města www.zabreh.cz.

Škola dostane nové lavice i projektor

Mohelnice – Nový interaktivní dataprojektor, keramickou trojlistou tabuli a třicet kusů nových lavic spolu se šedesáti židlemi pořídí Základní škola ve Vodní ulici v Mohelnici. Radní města schválili na svém posledním zasedání škole k tomuto účelu poskytnutí účelové neinvestiční dotace ve výši přes 167 tisíc korun.

Radnice bude hledat novou firmu na opravu školního hřiště

Mohelnice – Rekonstrukce školního hřiště při Základní škole Mlýnská v Mohelnici se zřejmě o něco zpozdí. Ve výběrovém řízení na provedení díla zvítězil soukromý podnikatel ze Zlína s cenou necelých 2,1 milionu korun. Od smlouvy ale následně odstoupil. Radní proto rozhodli, že původní veřejnou zakázku zruší a vyhlásí nové výběrové řízení na dodavatele.

V Malé Moravě opravují silnici

Malá Morava – S komplikacemi musejí počítat řidiči, kteří zamíří do Malé Moravy. Dvoukilometrový úsek cesty od pohostinství do Sklenného rekonstruují stavební firmy. Silnici opravují za provozu, uzavřena bude 4. a 5. září kvůli pokládce finální asfaltové vrstvy. V těchto dnech nepojedou do Sklenného ani autobusy, končit budou na zastávce u pohostinství. Řidiči mohou opravovaný úsek objet po nezpevněné cestě ze Zlatého Potoka.

V Jindřichově zateplí školu a školku

Jindřichov – Do obnovy základní a mateřské školy se pustili v Jindřichově. Stavbaři zateplí obvodový plášť budovy, její strop a vymění okna. Zakázku získala firma VHH Thermont, která práce provede za 4,3 milionu korun bez DPH. Obec jí budovu předala na začátku srpna, firma by měla dílo dokončit do konce září.

Lidé v Jeseníku budou debatovat o hazardu

Jeseník – Hazard bude hlavním tématem diskusního odpoledne, které se uskuteční ve čtvrtek 28. srpna v Jeseníku. Beseda začíná v 16 hodin v Kapli. Hosty budou ředitel Psychiatrické nemocnice Marianny Oranžské Petr Jeřábek, ale i zástupci města a provozovatelé loterií.

Turisté si mohou Zlaté Hory projít po městském okruhu

Zlaté Hory – Nový městský okruh otevřeli ve Zlatých Horách. Sloužit bude především turistům, které provede po historickém jádru města. Trasa má zatím šest zastavení a je dlouhá jeden a půl kilometru. Začíná a končí u městského muzea. Radnice ji nechala zbudovat k příležitosti 790. výročí existence Zlatých Hor.

Jednotlivá zastavení informují o architektuře, památkách a dalších historických zajímavostech města. Kromě textů zájemci na panelech najdou i dobové fotografie, které dokumentují proměny vzhledu Zlatých Hor během uplynulých sta let.

V Písečné budou soutěžit o nejlepší zelňačku

Písečná – Zábavná kulinářská soutěž se uskuteční v sobotu 13. září v Písečné. Soutěžní družstva budou mít za úkol uvařit za dvě hodiny tři litry zelňačky. Povinnou surovinou je pouze zelí, výběr ostatních ingrediencí záleží na fantazii účastníků.

Suroviny a nástroje si zajišťují sami, pořadatelé dodají kotlík, trojnožku, dřevo, pracovní stůl a nádobí k podávání polévky. Tři nejúspěšnější družstva čeká ocenění. Do klání o nejlepší kotlíkovou zelňačku se mohou tříčlenné týmy hlásit do 5. září na telefonu 731527933.

V Bělé oslaví dožínky

Bělá pod Pradědem – Dožínkami bude v sobotu 6. září žít Bělá pod Pradědem. O půl dvanácté vyrazí dožínkový průvod od Relax centra na ovčín. Odpoledne zde bude patřit zejména hudebním a tanečním vystoupením. Po 16. hodině pořadatelé vyhodnotí soutěže o nejhezčí zahradu v obci, nejlepší kotlíkový guláš nebo klání v sekání a řezání dřeva.

V Hradci-Nové Vsi projednají územní plán

Hradec-Nová Ves - Nový územní plán připravují v Hradci-Nové Vsi na Jesenicku. V úterý 26. srpna se k jeho návrhu bude moci vyjádřit veřejnost. Projednání se koná od 15 hodin v budově Klubu Nová Ves. Do 2. září mohou lidé k návrhu vznášet námitky a připomínky.

V lázních se rozloučí s prázdninami

Jeseník – Akci s názvem Prázdniny nekončí naplánovaly na poslední srpnovou sobotu jesenické lázně. Od 13 hodin vyroste na zdejším hřišti nafukovací svět s bludištěm či skluzavkami. Děti se budou moci účastnit soutěží, pro jejich pobavení vystoupí klauni. V šest hodin večer na hřišti přistane vojenský vrtulník. Výtěžek ze vstupného bude spolu s příspěvkem lázní věnován domovu Sněženka.

Autor: Petr Krňávek, Michal Krestýn

23.8.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Prvňáčci. Ilustrační foto

Nepropásněte! Prvňáčci z 5. ZŠ Vrchlického v Šumperku

Jeseník - Dolní Benešov 0:3
6

Jeseník zase doma nedal gól a prohrál s Dolním Benešovem

Jeden řidič se lekl, druhý otáčel, oba havarovali

K nehodě, která se stala v pondělí 16. října v Bohdíkově, vyjížděli policisté. Havaroval třicetiletý řidič Hondy Civic.

Motorkář se u Skřítku srazil s volvem, pro spolujezdkyni letěl vrtulník

FOTO z MÍSTA / Pětadvacetiletý motorkář havaroval v neděli 15. října po poledni v úseku mezi mezi Skřítkem a obcí Klepáčov.

Odborníci z nemocnice poradí, jak jíst zdravě a chutně

Jezte zdravě a přijďte se poradit do šumperské nemocnice Šumperk, vzkazují její odborníci. Ve středu 18. října, se nemocnice připojí k Světovému dni výživy. Veřejnosti v prostorách své lékárny nabídne od 14 do 16.30 hodin bezplatná vyšetření i poradenství ohledně správné a zdravé životosprávy.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení