Pošta v Novém rozšíří otevírací dobu
Nový Malín – Lidé z Nového Malína budou mít od 1. února snazší přístup ke službám České pošty. Místní pobočka rozšíří otevírací dobu. V pondělí a ve čtvrtek bude otevřeno od osmi do jedenácti a od 13.30 do sedmnácti hodin. V úterý, středu a pátek bude pošta fungovat od osmi do půl dvanácté dopoledne a od jedné do čtyř hodin odpoledne. Změněná otevírací doba platí zatím na zkušební dobu dvou měsíců. Pak pošta vyhodnotí, zda se rozšíření otevíracích hodin osvědčilo.

Sběrný dvůr v Mohelnici mění otevírací dobu
Mohelnice – Sběrný dvůr v Mohelnici, kam mohou občané i firmy vozit nadrozměrný nebo nebezpečný odpad, změní svou otevírací dobu. Od 1. února bude nově zavřeno v pondělí. Od úterý do soboty bude sběrný dvůr otevírat v devět hodin, tedy o hodinu později než dosud. Od úterý do pátku bude otevřeno do osmnácti hodin, v sobotu pak nově jen do třinácti hodin. Od nového roku se zároveň změnily ceny za ukládání některých druhů odpadů.

Zábřeh uspěl v soutěži Zelená informacím
Zábřeh – Město Zábřeh se umístilo mezi třiatřiceti nejlepšími městy z celé republiky ve čtvrtém ročníku soutěže Zelená informacím. Jejím smyslem je najít nejzdařilejší prezentace životního prostředí na oficiálních stránkách měst České republiky. Cílem je motivovat radnice k uživatelsky přátelskému publikování údajů o životním prostředí s využitím originálních forem. Soutěž pořádá Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj, společnosti CI2 a Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy pod záštitou ministerstva životního prostředí a Svazu měst a obcí České republiky.

Plán rozvoje Vikýřovic mohou připomínkovat občané
Vikýřovice – Program rozvoje obce na následujících pět let zpracovala radnice ve Vikýřovicích. Přílohou tohoto strategického dokumentu je akční plán, který obsahuje plánované investice na roky 2015 až 2018.
Komu z obyvatel Vikýřovic není rozvoj obce lhostejný, ten se může s dokumenty na obecním webu seznámit. Odkazy na ně najde v sekci Aktuality. S případnými připomínkami se mohou lidé obracet na projektovou manažerku Ivanu Pospíšilovou do pátku 23. ledna. Strategické dokumenty projednají zastupitelé Vikýřovic na svém lednovém zasedání.

Staré Město má nového tajemníka
Staré Město – Městský úřad ve Starém Městě vede nový tajemník. Stal se jím Oldřich Tanert, bývalý starosta Rudy nad Moravou. Do funkce nastoupil v pátek 9. ledna. Výběrová komise jej vybrala z šesti uchazečů.

Oldřich Tanert nahradil ve funkci Jaroslava Mrázka. Ten ukončil svůj pracovní poměr dohodou na začátku loňského listopadu, když ve funkci končilo bývalé vedení města.

Jeseničtí gymnazisti uspěli v testu počítačové gramotnosti
Jeseník – Gymnazisté z Jeseníku se umístili mezi světovou špičku v počítačové gramotnosti. Vyplývá to z testu počítačové gramotnosti ICILS. Toho se na jaře 2013 účastnila současná kvinta A osmiletého studijního programu. Výsledky byly zveřejněny až nyní.

V rámci České republiky jeseničtí gymnazisté obsadili mezi 170 testovanými školami jedenácté místo. Tento výsledek je o to cennější, že české děti dosáhly v mezinárodním šetření ICILS nejlepšího výsledku mezi všemi zapojenými zeměmi. Srovnatelný výsledek měli pouze žáci v kanadské provincii Ontario.

Šetření ICILS bylo zaměřeno na dovednosti žáků osmých ročníků základních škol a odpovídajících ročníků nižších gymnázií v oblasti počítačové a informační gramotnosti. Výzkumu se účastnilo dvacet zemí.