Jirsák zve na Jesenické hody

Vikýřovice – Penzion U Jirská ve Vikýřovicích zve všechny milovníky dobrého jídla na Jesenické hody, které se uskuteční od 20. do 23. října. V nabídce je například zvěřinová paštika, pečená cibule plněná husími játry, jesenická dršťková, kulajda s lesními hřiby, pečené selátko se zelím, jelení guláš, marinovaná žebírka, srnčí steak, zvěřinový špíz či tvarohové knedlíky s jahodami.

Beseda s lékařem J. Hnízdilem

Šumperk – Dům dětí a mládeže Vila Doris v Šumperku uvádí v rámci cyklu komorních setkání Via lucis besedu s výraznou osobností českého zdravotnictví Janem Hnízdilem. Lékař je znám svými negativními názory na farmaceutické společnosti. Beseda se uskuteční ve čtvrtek 20. října od 18 hodin v G-klubu u Galerie Jiřího Jílka v sadech 1. máje v Šumperku.

Na bál můžete jen v klobouku

Svébohov – Tradiční bramborové hody spojené s kloboukovým bálem se uskuteční v sobotu 22. října od 16 hodin v Obecním domě ve Svébohov. K tanci, poslechu a k čekání na bramborové pochoutky bude hrát hudebník Ivan Zela, v programu také vystoupí skupina VEŠ z Leštiny. Návštěvníci budou moci ochutnat bramborové dobroty slané i sladké.

Bude vyprávět o uprchlících

Zábřeh – Beseda s Danou Němcovou, disidentkou a bývalou poslankyní se uskuteční ve středu 26. října od 18 hodin v Katolickém domě v Zábřehu. Dana Němcová je psycholožka, kritička a disidentka komunistického režimu, jedna z prvních signatářek Charty 77, v níž později také vykonávala roli mluvčí a spoluzakladatelka Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných. V letech 1990–1992 byla poslankyní Federálního shromáždění. Nyní se zaměřila na psychologickou a právní pomoc uprchlíkům. Založila Poradnu pro uprchlíky a Centrum pro otázky migrace. Je také předsedkyní správní rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Vstupné na akci je dobrovolné.