„Základní školství v našem městě je bolavé téma, které lidi zajímá a o kterém potřebují hovořit,“ prohlásil místostarosta Jeseníku Jiří Staňa (SZ).

Základní školu Jeseník tvoří tři školy. Při optimalizaci školství rozhodlo vedení města o umístění prvního stupně na Průchodní ulici a na ulici Boženy Němcové. Starší děti z celého města chodí do školy na Nábřežní ulici. Změna se neobešla bez potíží. Na druhém stupni jsou problémy se šikanou. Někteří rodiče se rozhodli přehlásit své děti do škol v sousedních obcích.

„Část veřejnosti vnímá změnu negativně. Padesát dětí nám odjíždí do České Vsi, Adolfovic a Lipové – lázní,“ přiblížil starosta Jeseníku Petr Procházka (ODS) některé z problémů, o kterých chce při veřejné diskusi hovořit.

V tuto chvíli starosta nevylučuje, že se jesenické školství vrátí do své původní podoby. „Je možnost vrátit to zpět. Všechny možnosti jsou otevřené,“ řekl Procházka.

Jiří Staňa chce při veřejné diskusi představit výsledky nového projektu, na který město získalo dotaci osm milionů korun. Smyslem projektu je zvyšovat kvalitu vzdělávání na všech školách Jesenicku.