Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jeseníky se prožene česká tour. Peloton doprovodí i uzavírky

Olomoucký kraj – Atraktivní cyklistickou podívanou slibuje pátý ročník Czech Cycling Tour, který se od čtvrtka do neděle pojede na území Olomouckého kraje.

10.7.2013
SDÍLEJ:

Czech Cycling Tour. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

Rovinami Hané a přes vrcholky Jeseníků se proženou na dvě stovky českých a zahraničních cyklistů, organizaci celé zajímavě obsazené tour letos šéfuje cyklistická legenda Ján Svorada.

Etapový závod rozjede ve čtvrtek v 17 hodin časovka z Uničova přes Medlov na Úsov a zpět. Start i cíl první etapy je na uničovském Masarykově náměstí.

Do druhé etapy se v pátek jezdci vydají ve 13:30 od olomouckého RCO a 156 km dlouhá trasa je provede přes Kožušany směrem na Prostějov, dále pak přes Slatinice do Konice a odtud přes Loštice do cíle na mohelnickém náměstí.

Třetí sobotní etapa peloton zavede do drsných jesenických kopců.  Cyklisté odstartují o půl dvanácté z náměstí v Zábřehu a kolem Šumperka přes Hanušovice a Brannou dojedou do Jeseníku, odtud přes Karlovu Studánku a Rýmařov sjedou do Šternberka. Na tamním Horním náměstí bude královská, 173 km dlouhá etapa finišovat.

Závěrečná část letošní České cyklistické tour pak začne v neděli o půl desáté v centru Olomouce a jezdce provede přes Chomoutov do Šternberka, odtud přes Domašov, Jívovou a Velkou Bystřici do cíle na Svatém Kopečku.

Motoristé musí během etap počítat s úplnými či částečnými uzavírkami silnic, kudu cyklisté zrovna pojedou. Objížďky budou vyznačeny.

PODROBNÝ ROZPIS UZAVÍREK kvůli závodu ZDE

Trasy etap  klikněte pro zvětšení

1.etapa Uničov- Uničov                                        
1. etapa Czech Cycling Tour 2013
2.etapa Olomouc - Mohelnice
 2. etapa Czech Cycling Tour 2013
3. etapa Zábřeh - Šternberk                      4. etapa Olomouc - Svatý Kopeček
3. etapa Czech Cycling Tour 2013 4. etapa Czech Cycling Tour 2013
Zdroj: ttvsportgroup.cz

Výborně organizovaný závod s těžkým profilem

Czech Cycling Tour - čtvrtá etapa okolo OlomouceNa startu letošní Czech Cycling Tour bude čtyřiadvacet sedmičlenných týmů.

Ozdobou bude především start české dvojice ze stáje NetApp-Endura Jana Bárty 
a Leopolda Königa.

Vedle dua z německé profesionální stáje NetApp-Endura bude na startu například i velký talent české cyklistiky Josef Černý 
z polské stáje CCC Polsat Polkowice.

Všichni tři jmenovaní se stále prestižnějšího závodu zúčastní po dohodě s vedením svých stájí a objeví se 
v sedmičlenném reprezentačním mužstvu, kde spolu s nimi pojedou Petr Hampl, Daniel Turek, Radovan Doležel a Vojtěch Nipl.

Zatímco pro Bártu půjde na Olomoucku a severu Moravy o premiéru v závodě, König ho pojede po tříleté odmlce. V roce 2010 jej vyhrál.

Původně chtěl Bártův 
a Königův tým startovat na Czech Cycling Tour dokonce v kompletní sestavě, ale mezinárodní unie UCI výjimku nepovolila.

„Je to výborně organizovaný závod s těžkým profilem. Přesně to, co mi vyhovuje. Mám teď dobrou formu a přijedu navázat na své první vítězství," prohlásil odhodlaně König, vítěz královské etapy největšího amerického závodu Kolem Kalifornie, v němž skončil celkově jedenáctý.

Na dominanci Čechů chce útočit Kaťuša

Czech Cycling Tour projíždí kolem hradu SovinecVe výtečné pohodě se ale letos dosud jevili i Bárta 
a Černý. Bárta skončil třetí 
v závodu Kolem Bavorska a nedávno vyhrál další etapové klání Szlakiem Grodów Piastowskich v Polsku. Na domácím šampionátu navíc ovládl časovku i závod s hromadným startem.

Černý se stal zase mistrem republiky v časovce jezdců do 23 let a jel v trikotu vedoucího jezdce závodu Kolem Trentina, když v úvodní etapě skončil druhý a následně se vyhoupl do čela po týmové časovce.

Všechny čtyři předchozí ročníky vyhráli jezdci současné stáje Bauknecht Author, postupně vystoupili na nejvyšší stupeň Martin Hebík, Leopold König, Stanislav Kozubek a před rokem František Paďour.

Jezdci této nejlepší domácí stáje budou patřit k favoritům určitě i letos, ale rozhodně to nebudou mít tak snadné jako v minulých letech.

Mimo tří elitních českých cyklistů se také vedení ruské stáje Kaťuša nechalo slyšet, že má ty nejvyšší cíle.

Zajímavostí bude určitě start polské stáje CCC Polsat pod hlavičkou výběru Polska nebo výběru Anglie, paraguayského celku Star Trigon Cycling Team Try Start.

Velmi ambiciózní je i tým Leopard Trek s Janem Hirtem, třetím z nedávného Závodu míru jezdců do 23 let.

Czech Cycling Tour - čtvrtá etapa okolo Olomouce

Královská etapa v Jeseníkách má rozhodnout

„Jsem přesvědčen, že kvalita cyklistů na startu letošního závodu nemá v poslední době u nás obdoby. Každým rokem se vylepšuje a to je to nejlepší vysvědčení pořadatelům," chválil ředitel závodu Ján Svorada.

Zároveň si pochvaloval 
i koncepci závodu.

„Složení čtyř etap je velmi vyvážené. Týmová časovka, horská náročná etapa a dvě etapy, kde je prostor pro úniky, ale taky třeba pro hromadný spurt. Výhodou závodu je, že se celou dobu bydlí na jednom místě, cíle i starty etap jsou 
v rychlém dosahu přesunů. 
A právě takové závody týmy hledají, je to současná moderní koncepce závodů," poznamenal Svorada.

O vítězi by se mělo rozhodovat ve třetí královské etapě ze Zábřehu do Šternberka. 


„I když na ní nejsou tak dlouhé kopce, tak snese srovnání s etapami na Giru i Tour. Já bych ji jet nechtěl," přiznal ředitel závodu a dříve vyhlášený sprinter na prestižních závodech Svorada.

V itineráři jednotlivých etap CCT došlo oproti minulým letům ke změnám, pozměněny jsou prakticky všechny. Časovka v Uničově se jede obráceně ve směru na Úsov a má převýšení 154 metrů.

Ve druhé etapě – mohelnické, nahradila původní Prostějov jako cílové město Mohelnice. Etapa má převýšení přibližně 2050 metrů a rozhodne se s největší pravděpodobností v kopci asi 39 kilometrů před cílem v Hartínkově.

Třetí etapa startuje nově 
v Zábřehu a na trati při ní jezdce čeká osm horských prémií. Finále se odehraje ve Šternberku, kde jezdci dvakrát absolvují kostkové Ecco Homo kolem hradu.

Závěrečná čtvrtá olomoucká etapa startuje v Olomouci a jede se přes Chomoutov, Šternberk a Jívovou, na závěr čeká peloton závěrečných sedm okruhů dlouhých 11 kilometrů.

Pojede se na okruhu mistrovství ČR 2011, ale se změnou cíle. O vítězství v etapě a možná i celkovém pořadí se bude rozhodovat přímo v kopci na Svatém Kopečku.

Obrovský zájem o start

Czech Cycling Tour - čtvrtá etapa okolo OlomouceO účast na Czech Cycling Tour byl obrovský zájem. Pořadatelé nakonec vybrali konečných čtyřiadvacet týmů.

„Od konce loňského roku 
a začátkem letošního jsme měli tolik žádostí o účast, že zdaleka nešlo všem vyhovět. Závod má dobrý termín, nekoliduje s žádným velkým podnikem a o to je zájem větší. Hlavně kontinentální týmy o účast doslova bojovaly," upozornil Svorada.

Krátce před startem došlo 
k několika změnám. Místo výběru Olomouckého kraje pojede SKC Tufo Prostějov a změnily se i dvě zahraniční stáje.

„Omluvil se nám japonský celek Nippo, jehož pozici na startu zaujme velice silná polská stáj BDC Marcpol, a místo nizozemského celku RijkeShanks přijede z této země tým Metec – TKH," řekl Jaroslav Vašíček z pořadatelské TTV Sport Group.

Čtyřetapový závod bude zahájen ve čtvrtek v 17 hodin 
v Uničově, kde je start i cíl časovky družstev.

Czech Cycling Tour 2013

1. etapa: čtvrtek, časovka družstev (25, 9 km), start: 17.00 v Uničově

Trasa: Uničov – Medlov – Králová – Medlov – Uničov.

2. etapa: pátek, mohelnická (156 km), start: 13.30 v Olomouci

Trasa: Olomouc – Vrbátky – Vrahovice – Smržice – Drahanovice – Nová Dědina – Suchdol – Hrochov – Konice – Hartinkov – Kozov – Loštice – Moravičany – Mohelnice – Loštice – Moravičany – Mohelnice – Loštice – Moravičany – Mohelnice – Loštice – Moravičany.

3. etapa: sobota, šternberská královská (173 km), start: 11.30 v Zábřehu

Trasa: Zábřeh – Olšany – Hanušovice – Branná – Ramzová – Jeseník – Bělá – Vidly – Lyra – Hvězda – Dolní Moravice – Rýmařov – Mutkov – Dalov – Horní Loděnice – Šternberk – 2 okruhy po Ecce Homo – Šternberk.

4. etapa: neděle, olomoucká (145 km), start: 9.30 v Olomouci

Trasa: Olomouc – Chomoutov – Žerotín – Hnojice – Šternberk – Těšíkov – Domašov nad Bystřicí – Jívová – Dolany – Samotišky – Svatý Kopeček – Lošov – Velká Bystřice – Droždín – Svatý Kopeček + 6 okruhů – Svatý Kopeček.

Autor: Marek Palatka, ČTK

10.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Draci začali v Opavě dobře, potom ale nezvládli závěr

Ilustrační foto

Sloučenou školu lidé nevzali za svou, usiluje o lepší pověst

Město strážníkům přidá na výplatě. A stále hledá nové

O zvýšení platů městských strážníků rozhodli šumperští radní. Budou dostávat o tři tisíce korun více než dosud. Město si tak chce městské policisty udržet a také nabrat nové lidi. To se zatím nedaří.

Senior v zatáčce sestřelil Alfu Romeo

Dvě auta se střetla v úterý 17. října po osmnácté hodině mezi obcemi Zábřeh a Rovensko.

VIDEO: Převrácený jeřáb po tragédii stále visí nad vodou

Mimořádně komplikovaným úkolem je vyproštění havarovaného autojeřábu z hrany dolní nádrže přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Ani pátý den po nehodě práce ještě nezačaly.

Škola v Jeseníku začala učit polštinu. Zájem je velký

Ze dvou stran jej obklopuje Polsko, přesto se žáci z Jesenicka neměli možnost jazyk svých sousedů naučit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení