„Žádný požadavek na tento den jsme zatím nezaznamenali,“ informovala vedoucí šumperské matriky Jana Urbanová. Stejné je to v Zábřehu, Mohelnici i Úsově. V Jeseníku to chvíli vypadalo, že svatební pochod v tu říjnovou neděli zazní.

„Svatbu si na tento den zadal jeden pár snoubenců. Samozřejmě jsme jim vyhověli, i když by to znamenalo, že půjdeme v neděli do práce. Nakonec si to ale snoubenci rozmysleli a přesunuli obřad na sobotu,“ řekla jesenická matrikářka Marie Nováková.

O předchozí zajímavá data byl vždycky zájem. To minulé připadlo v září 2009 na středu a v Šumperku si ten den daly manželský slib tři páry. V srpnu 2008 to byl pátek a vůbec nejlepší šanci nabízel rok 2007. Datum se třemi sedmičkami padlo na červencovou sobotu a na radnicích se v ten den dveře netrhly; oddávalo se od rána do večera. Mnozí snoubenci tehdy měli obřadní síň zamluvenou už rok dopředu.

Šanci na datum sňatku se třemi stejnými čísly nabízí toho století už jenom dvakrát: v listopadu 2011 a v prosinci 2012. To příští, listopadové, padne na pátek.