Ve skiareálu K3 Sport v Koutech nad Desnou se spustila sněžná děla minulou středu.

„Ve vrchních partiích jsou teploty plusové a vyšší, než v dolní části střediska. Bude záležet na počasí, ale už jsme si zvykli, že nám příroda moc nepomáhá. Podle předpovědí zřejmě přírodní sníh hned tak nenapadne. Provoz ale chceme zahájit na Mikuláše," sdělil ředitel areálu Petr Marek. Pokud budou klimatické podmínky příznivé, sjezdovky v celém areálu by mohly být pro návštěvníky připravené během dvou týdnů.

Loni se v Koutech začalo zasněžovat asi o deset dnů dříve, poté však přišla obleva. Na Mikuláše byla v provozu část areálu.
Sníh chrlí děla také v Branné, kde se během pondělí teploty pohybovaly pod bodem mrazu i přes den. „Máme kolem mínus šesti stupňů, denní a noční teploty se mnoho neliší. Do konce týdne budeme mít pokryté zřejmě všechny sjezdovky, takže chceme rozjet i lanovku. Provoz ale zahajujeme už v pátek," uvedl majitel areálu Proskil Rostislav Procházka. V minulých letech středisko v Branné vítalo lyžaře už listopadu, někdy dokonce už v půlce měsíce.

Velká část jesenických středisek však ještě na ideální podmínky k zasněžování čeká, návštěvnost bývá slušná až o vánočních svátcích. Další velké středisko v Ramzové s výrobou umělého sněhu ještě nezačalo, technologii ale již připravují

V České republice zasněžují také areály na Šumavě. Lyžařská sezona minulý víkend začala na Černé hoře v Krkonoších, lyžařům se otevřely dvě sjezdovky.