Ta by měla chránit autorská práva a omezit přístup k internetovým datům. Ještě ve středu dopoledne účast na protestní akci přislíbilo kolem 150 internetových uživatelů, číslo pak začalo strmě narůstat. Policie je pro jistotu v pohotovosti, i když by se mělo jednat o zcela pokojné shromáždění. „Situaci budeme z preventivních důvodů monitorovat,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Demonstrace není ohlášená, lidé se na facebooku svolávají spontánně. Pokud by se jednalo o zcela oficiální akci, organizátor by měl povinnost termín a místo protestního shromáždění předem oznámit šumperské radnici. Zakladatel událostí na sociální síti, kde lidé svou účast potvrzují, se od pořadatelství demonstrace distancuje.

Pokud by na náměstí Míru avizovaný počet demonstrantů skutečně dorazil, v Šumperku by se jednalo o nejmasovější protestní akci od let 1989 a 1990. Demonstrace proti dohodě ACTA se v některých městech již konaly o víkendu 28. ledna, ale například v Praze se sešla desítka lidí, v Ostravě se jich shromáždilo asi padesát.