„Pro letošek jsme za ústřední téma zvolili Slunce jako naši životadárnou hvězdu, inspiraci, přítele, který nám pomáhá dávat obživu, určovat čas i ovlivňovat počasí," vysvětlila Romana Unzeitigová z pořádajícího Domu dětí a mládeže Krasohled.

Na děti čekalo v parku a okolí na padesát stánků s nejrůznějšími atrakcemi. Velký zájem byl o společné bubnování, představení divadla My, lezecké aktivity nebo kreslení barevnými křídami.

Děti si mohly vyrobit například sluneční hodiny, napsat do obřího kresleného slunce, čím je pro nás důležité, vyzkoušet si, jak znají naše ptactvo, nebo se od meteorologa dozvědět zajímavosti o počasí.

„Ještě jsme nestihli projít všechny stánky, ale zatím se nám asi nejvíc líbilo poznávání zvířat a sestavování potravinového řetězce," shodli se kamarádi Jakub Cábel a Adam Hanuš.

V obležení malých návštěvníků byl i stánek Záchranné stanice pro opuštěná a zraněná zvířata ve Stránském, kde si mohly děti pochovat lištičku nebo si pohladit malou veverku.

Zdroj: Youtube

V pátek 25. dubna se oslavy Dne Země konají v Šumperku v parku u Vily Doris. Připravená budou hravá, výtvarná a vědomostní stanoviště i soutěže o ceny. Děti se mohou těšit také na orientační běh v parku, tradiční řemesla, trampolínu, lezeckou stěnu, lanové aktivity nebo ukázku dravců a sov.

Na pódiu letního kina vystoupí studenti oboru akustická kytara a zpěv, Veselá školka ze Zahradní ulice v Šumperku, taneční skupina Tornádo, žáci šumperské 5. základní školy nebo kapela Fleksible.

Oslavy Dne Země se v Šumperku uskuteční od devíti do šestnácti hodin. Vstupné stojí třicet korun. V případě velké nepřízně počasí se akce ruší.