V příjemném parčíku uprostřed náměstí si s naší redakcí dalo sraz na dvě stě Loštičanů. Měli šanci dozvědět se, jak se dělají noviny, objednat si předplatné, ale také pobavit se při programu, o který se postaraly mimo jiné i místní děti.

Úspěch měly mažoretky, v nichž na moderní hudbu i dechovku pochoduje už 31 dívek, a dokonce jeden chlapec. Lidé tleskali také Ordičce, nejmladšímu oddělení tanečního souboru Orda, pojmenovaného před dvaceti lety podle jednoho z tanců. Starší dívky z Ordy předvedly působivý tanec na hudbu z filmu Piráti z Karibiku včetně příslušných rekvizit i pirátských kostýmů.

Šéfredaktorka Šumperského a jesenického deníku Soňa Singerová pozvala na pódium loštického starostu Ctirada Lolka (Nez. dem) a ptala se ho na problémy, které Loštice trápí a které vyplynuly z ankety mezi obyvateli města. Lidé se dozvědli některé horké novinky, například to, že česká spořitelna do měsíce obnoví provoz bankomatu, který před časem odnesli zloději, a že město chystá velké změny parkovacích ploch na náměstí.

Ostrůvky autobusových zastávek zmizí, parkování autobusů bude vyřešeno úplně jinak. Kolem parčíku vznikne asi dvacet míst pro osobní automobily,“ řekl starosta.

Slíbil také nové velké hřiště pro děti – podobná mají vyrůst ve všech obcích Mikroregionu Mohelnicko, který bude podávat společnou žádost o dotaci. Starosta objasňoval i neutěšený stav některých ulic v jižní části města. „Do roku 2010 tam musíme dobudovat kanalizaci, takže dělat teď povrch vozovek by byly vyhozené peníze,“ řekl Lolek.

Z pódia pozdravila diváky také mažoretka Veronika Juřenová, která přednesla báseň o Lošticích napsanou v bodré hanáčtině. V básni nechyběla připomínka pikantního syrečku, který Loštice proslavil: „V hospodě O Cófalu nebo dete Na ružek/ Všude majó dobré tvarůžek/ te se daleko do světa kólijó/ só dobry. To v Euro ješče nevijó.“