Nejvýše vystoupala hladina Černého potoka na Jesenicku, který v neděli mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní přesáhl druhý stupeň povodňové aktivity. První přesáhla Vidnávka ve Vidnavě a Romže ve Stražisku.

V Nových Vilémovicích v Rychlebských horách napršelo za 24 hodin do nedělního rána 72 litrů vody na metr čtverečný, ve Vidnavě 82.

Vydatně pršelo rovněž v oblasti Zábřežské a Drahanské vrchoviny. Stanice Třebařov, odkud voda stéká na Zábřežsko, zaznamenala čtyřiadvacetihodinový úhrn 72 litrů vody na metr čtvereční, z toho více než polovinu za pouhou hodinu.

Výstraha před dalšími srážkami

Na celém území Olomouckého kraje meteorologové varují před vydatnými srážkami až do pondělního poledne.

První bouřky s vydatným deštěm zasáhly kraj v sobotu odpoledne. Hasiči zasahovali u šesti události na Prostějovsku a Šumpersku. Jednalo se o zaplavené zahrady nebo naplavení bahna na silnice. Hasiči na několika místech zasahovali i v noci na neděli.

„V průběhu nočních hodin na území Olomouckému kraji výrazněji narostly srážky. V oblasti Jesenicka, přesněji Velké Kraše a okolí, i k mimořádnostem, tedy více než padesáti milimetrům srážek během jedné hodiny. Vydatné srážky tak 'nejvíce' ovlivnily život občanům na Hranicku a Jesenicku,“ shrnul mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Ve Velké Kraši hasiči monitorovali okolí potoka a kontrolovali tábor. Ve Staré Červené Vodě čerpali vodu z rodinného domku.

V Hustopečích nad Bečvou voda a bahno z polí zaplavily parkoviště a ohrožovaly okolní domy. V Brodku u Přerova hasiči vytahovali zatopené auto z podjezdu.

V Jesenci voda z polí ohrožovala budovy, přelitím hrozil zatopená příkop. Ve Stínavě bylo nutné očistit bahno ze silnice.