Událost měla za cíl přiblížit problematiku postižených lidí veřejnosti. Na Základní škole Průchodní v Jeseníku bylo připraveno deset stanovišť, každé z nich prezentovalo jeden paralympijský sport. Univerzita Palackého v Olomouci pro tyto účely zapůjčila handbiky, ortopedické a sportovní vozíky, tandemová kola a další vybavení.

„Z akce mám obrovskou radost,“ zářil zakladatel iniciativy Rostislav Vaněk. „Viděl jsem zde celé rodiny, které si se zájmem vyzkoušely, jak mohou hendikepovaní sportovat. Sbírka pro Elenku v hodnotě 11 tisíc korun je úžasná. Určitě budeme v tomto trendu pokračovat, máme v plánu zorganizovat vždy jednu akci v letním i zimním termínu, a to se stejnou problematikou,“ dodal.

Pomohou i jiným

Děti dětem už dlouho pomáhají Elence Vojtkové, která trpí epileptickými záchvaty a Westovým syndromem. V červenci mimo jiné proběhl hudební festival Elenka fest 2018, zúčastněné kapely zde vystoupily bez nároku na honorář. Blok akcí s názvem Hrajeme pro Elenku bude zakončen 8. září turnajem přípravek v Javorníku.

„V zimním bloku pomůžeme jinému dítěti, a to z Jesenicka. V létě pro změnu někomu ze Šumperska,“ uzavřel Vaněk.

Iniciativa Děti dětem zastřešuje sportovní, kulturní a společenské akce pro děti a mládež, na kterých se formou vstupného a finančních darů vybírají prostředky pro pomoc hendikepovaným.