Na zhruba šesti stech metrech čtverečních nabízí pestré možnosti herního a sportovního vyžití postřelmovským občanům, zejména ale dětem a mládež.

Je zde například dětská sportovní plocha o rozměrech sedmadvacet krát sedmnáct metrů s umělým povrchem, fotbalovými brankami, sloupky na volejbalovou síť a košem na basketbal, která je tak vhodná pro většinu míčových a kolektivních her.

„Vedle ní jsme vybudovali zhruba stometrové hřiště pro nejmenší děti s herními prvky a zámkovou dlažbou. V jejich okolí jsme nechali nainstalovat ještě další zábavní prvky, jako jsou například lezecké balvany, balanční kláda a zkosená kostka, samozřejmě včetně bezpečných tlumicích dopadových ploch," popsal nové hřiště postřelmovský starosta Jaroslav Nimrichtr.

Areál nabízí také místo k odpočinku na nových lavičkách a nezapomnělo se ani na cyklisty, pro něž zde nainstalovali stojany.

Oplocené a otevřené denně

Obec s asi třemi tisícovkami obyvateli tak má nyní přímo v centru ideální místo pro sportovní a volnočasové aktivity mladých. Rodiče se o své ratolesti nemusejí obávat, protože celé hřiště je oplocené. Pro zájemce bude otevřené denně.

Náklady na jeho vybudování přesáhly dva miliony korun. S předčasným dárkem k vysvědčení radnici pomohla i Nadace ČEZ, která prostřednictvím svého programu Oranžová hřiště přispěla dvěma sty tisíci korunami.

„Zdejší hřiště je přizpůsobené těm nejmenším i mládeži, jimž nabízí rozmanité možnosti trávení volného času. Na jednom místě se tak mohou setkávat všechny děti z Postřelmova i okolí a trávit společně chvíle při hrách či sportu na bezpečném a komplexně vybaveném hřišti," řekla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.