Pro Zábřeh hlasovaly tisíce lidí. Díky nim se budou moci děti vyřádit na velké prolézačce, pískovišti, lanových překážkách nebo zdolávat šikmou horolezeckou stěnu. Součástí Rákosníčkova hřiště budou také houpačky nebo kolotoč. Klidovou zónu doplní domeček, lavičky a zpevněná plocha pro kočárky.

Pro umístění hřiště připadalo v úvahu několik lokalit. Nakonec vyroste ve vnitrobloku mezi ulicemi Křížkovského, ČSA a 17. listopadu. Nyní běží územní řízení. Po vydání územního rozhodnutí se bude moci začít stavět.

Vše by mělo jít velmi rychle. Hřiště má být hotové do měsíce. Už na začátku září by ho mělo otevřít zábavné odpoledne, které doprovodí vystoupení Michala Nesvadby známého z Kouzelné školky.

Do konce letošního září město vybuduje také nové hřiště v lokalitě na Výsluní. Radní města na svém mimořádném zasedání posvětili výběr zhotovitelské firmy. Tou bude společnost HRAS – zařízení hřišť z Havířova. „Předpokládané náklady dosahovaly 960 tisíc korun. Ve veřejné soutěži se podařilo cenu snížit na 870 tisíc korun," sdělila mluvčí města Lucie Mahdalová.

Město zároveň připravuje rekonstrukci dalšího dětského hřiště na Oborníku. Letos se však práce nestihnou, protože v těsné blízkosti budou dělníci pracovat na opravě kanalizační sítě. Radnice proto plánovanou akci přesunula na příští rok.