Společnost se zavázala, že hřiště vybuduje v devatenácti městech, která v jednotlivých kategoriích podle počtu obyvatel získají nejvíce hlasů. V kategorii měst do deseti tisíc obyvatel Mohelnice obsadila páté místo, které jí zaručilo, že se bude stavět. Pro město přišlo 3767 hlasů.

„Chtěl bych spoluobčanům moc poděkovat za hlasy, které zaslali v soutěži o Rákosníčkova hřiště. Bylo úžasné sledovat jejich nadšení a zapálení pro soutěž. Myslím, že v tom byl i kus srdíčka pro Mohelnici, naše malebné město. Jsem na občany pyšný, že to dokázali," poděkoval všem hlasujícím starosta Mohelnice Antonín Navrátil.

Hřiště nabídne dětem velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu nebo lanovou překážku. Chybět nebude ani kolotoč nebo houpačky, klidovou zónu doplní domeček. Oplocené hřiště nabídne i dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.

„Všechna hřiště spojuje motiv Rákosníčka. Tato pohádková postavička je zároveň aktivní součástí herních prvků," uvedla koordinátorka projektu Anna Těžká.

Ostatní města z našeho regionu neuspěla. Zábřeh dostal v kategorii měst do pětadvaceti tisíc obyvatel 1152 hlasy, přičemž na získání hřiště jich bylo potřeba přes čtyři tisíce. Pro Jeseník ve stejné kategorii hlasovalo jen 266 lidí. Jen o dvě příčky uniklo Rákosníčkovo hřiště Šumperku, pro nějž mezi městy do sta tisíc obyvatel přišlo 905 hlasů.