„Děti, jak přijíždělo auto, všimli jste si?“ zjišťovala pozornost svých svěřenců mluvčí jesenické policie Monika Kutláková poté, co policista zastavil červenou škodovku. „Měl rozsvícená světla a byl připoután,“ reagoval Jakub Michálek.

Hned nato Jakub spolu s Michaelou Janků podrobili motoristu kontrole. Vyžádali si řidičský i technický průkaz, potvrzení o zaplacení pojistky. „Jako policisté se musíte podívat, jestli doklady patří řidiči. Teď ještě zkontrolujeme státní poznávací značku, jestli odpovídá typ a barva vozidla. Podíváme se na termín emisí a technické kontroly,“ přiblížila Monika Kutláková správný postup revize. Nezapomněli ani na prohlídku lékárničky. „Kdyby byla taková každá kontrola, bylo by to dobré,“ reagoval na dětské hlídky Radovan Vasilčík, který si za odměnu odnesl dvě rozesmátá autíčka. Jak ale přiznal, v minulosti se nevyhnul ani pokutám, hlavně za rychlost.

Děti si kromě kontrol vozidel vyzkoušely i měření rychlosti radarem. „Měl jsem velkou trému,“ řekl ke své první zkušenosti Jakub Michálek. Přiznal, že by chtěl pracovat u policie, ovšem u zásahové jednotky.