„Programy multiplexu 3 budou z tohoto vysílače šířeny na 51. kanále. Praděd pokryje signálem významné území v krajích Olomouckém, Moravskoslezském a Pardubickém,“ sdělil tiskový mluvčí Českých radiokomunikací Kamil Chalupa.

Červencové rozšíření programové nabídky je jen předzvěstí velkých změn, které nastanou na podzim. K poslednímu říjnu má být z Pradědu spuštěno vysílání takzvaného multiplexu 2. Lidé budou moci digitálně přijímat stanice Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov.

V říjnu má rovněž definitivně odzvonit analogovému vysílání z Pradědu. Ačkoli je nejzazší termín vypnutí analogové ČT1 a Novy je červen 2012, vypnutí obou programů v analogu je naplánováno už na říjen letošního roku.

V současnosti již v regionu digitálně vysílají všechny programy České televize a Českého rozhlasu.

K příjmu digitálního vysílání je nutný televizor vybavený zařízením pro příjem digitálního signálu, takzvaným DVB-T tunerem. Ke starým televizorům uzpůsobeným pouze pro příjem analogového signálu si lidé musejí koupit převodní přístroj – set-top-box.

Digitální signál je náročnější na kvalitu antén a rozvodů.

Nejproblematičtější bývají společné televizní antény. Při přechodu na digitální příjem je proto vhodné antény a rozvody prověřit, nejlépe odbornou firmou.