„Počítáme s nárůstem o jednoho až dva pracovníky. Bohužel nemůžeme sehnat kvalifikované mlynáře, a tak musíme zaučovat," sdělila Barbora Hernychová z marketingového oddělení firmy Pro-bio.

S postupným rozšiřováním sortimentu bezlepkových biopotravin firma počítá s dalším navyšováním počtu zaměstnanců. V loňském roce dala práci osmi novým lidem, celkově jich tak zaměstnává už stovku.

Za stavbu společnost utratila okolo pěti milionů korun, technologie ji vyšly na další více než čtyři. V rozšiřování bezlepkového mlýna bude dále pokračovat. Jeho otevření navazuje na loňské zprovoznění bezlepkové balírny, kam firma investovala celkem osm milionů korun.

„K rozhodnutí postavit tento mlýn nás dovedlo zpřísnění norem a potřeba bezlepkářů mít skutečně čistou mouku. Trvalo to rok a dnes už nemusíme hledat jiné dodavatele," řekl majitel firmy Martin Hutař.

Celiakií, tedy alergií na lepek, v České republice trpí podle odhadů jeden člověk ze sta. Správně diagnostikována je pouze desetina z nich. Celiakie se projevuje nejen zažívacími obtížemi, je rovněž příčinou řady dalších onemocnění.

Firma Pro-bio je ve Starém Městě největším zaměstnavatelem. Zaměřuje se na výrobu a zpracování biopotravin. Ve svém portfoliu má více než třináct stovek výrobků.