Tyršova, Školní i Revoluční ulice, které ústí na Masarykovo náměstí, jsou už kompletně vydlážděné. Dělníci už dokončili i okružní cestu kolem náměstí, které bude nově průjezdné. Hotové už je i stání pro sedmatřicet vozů, která budou parkovat po celém obvodu náměstí.

„Teď se dělá ulice směřující na Palackého náměstí. Dodělávají se poslední povrchové úpravy chodníků a dláždí se střed náměstí,“ přiblížil situaci vedoucí oddělení investic města Jeseníku František Chovanec.

Stavební firma si převzala náměstí 20. února. Za čtyři sta třicet dva dní, což je na jaře příštího roku, musí předat hotové dílo. Už v červnu ale dostalo vedení města od firmy závazek, že hrubé práce budou dokončené ještě v letošním roce. Podle nejnovějších zpráv si dělníci pospíšili. Do konce roku zvládnou kompletně zrekonstruovat centrum města.

„Po dokončení dlažby nás už čeká pouze budování nového veřejného osvětlení, stavba obou kašen. I zeleň by měla být hotová ještě letos,“ uvedl Chovanec.

Na náměstí byly před zahájením prací dvě kašny. Dvojkašna ze sedmdesátých let z prostoru za radnicí zmizela. Původní žulová je právě v péči odborníků.

„Musí se očistit. Ostré hrany budou zkosené, aby se o ně děti nezranily, a nahoru se přidá prvek, který původně navrhoval architekt Dalibor Hajda. Připravuje se i nová kašna, která bude stát před radnicí,“ dodal Chovanec.