Sloup dýmu nad městem, výstřely, hasiči, policie, černooděnci ze zásahové jednotky a nakonec mrtvý muž, který si prostřelil hlavu poté, co založil požár ve vlastním podniku. Tak vypadalo v červnu roku 2003 drama v Moravičanské ulici v Lošticích.

Předcházel mu nástup exekutorů, kteří přišli majiteli stavebnin zabavit majetek. Když viděli, že polévá dvůr hořlavinou a zapaluje ji, zavolali hasiče. Přijela i zásahová jednotka s vyjednavačem. Těsně předtím, než černooděnci se štíty vnikli dovnitř, se ozvala z hořícího objektu rána. Muž si prostřelil hlavu nelegálně drženou pistolí, po převozu do nemocnice zemřel.

Také případ z Velikonoc roku 2006 málem skončil sebevraždou i vraždou. Čtyřiašedesátiletý muž z Rudy nad Moravou se nesmířil s tím, že mu kvůli dluhům z podnikání exekutoři zabavili chatu v Malé Moravě. Do chaty se muž vrátil na velikonoční pondělí a přinesl si kanystr benzínu, sekeru, nůž a provaz.

Zděšený nový majitel zavolal policisty i hasiče. Po jejich příjezdu se důchodce odhodlal k zoufalému činu. Chtěl se oběsit. Před tím na jednoho z policistů vychrstl benzín a snažil se jej podpálit. naštěstí nikdo nebyl zraněn. Muže soudce poslal na několik let do vězení.